Zdravé veganské zmrzlinové sendviče (mátová čokoláda)

By | November 14, 2023

Tyto veganské zmrzlinové sendviče jsou dokonalým shovívavým dezertem, který je také zdravý a plný superpotravin. Syrové a také bez lepku.

Detailní pohled na veganské zmrzlinové sendviče na bílém pozadí zdobené lístky máty. Sendviče obsahují vrstvy mátové zmrzliny mezi raw čokoládovými sušenkami a jsou zdobeny kakaovými hroty.

Hledáte lahodný dezert, který je pro vás také překvapivě dobrý? Dorazili jste na správné místo.

Tyto ŠÍLENÉ domácí veganské zmrzlinové sendviče byly vyrobeny na počest neuvěřitelných syrových sendvičů, které kdysi podávali Věčná hojnost ve Vancouveru, Britská Kolumbie.

Přestože je tato roztomilá veganská kavárna stále velmi otevřená, neviděla jsem tyto dobroty tak dlouho, že jsem si prostě musela udělat vlastní verzi!

Mezi raw veganské čokoládové sušenky najdete mátovou zmrzlinu bez mléčných výrobků, vyrobenou ze smetanových kešu oříšků, kokosového mléka, kapky javorového sirupu, máty peprné z kokosového oleje a trochy spiruliny pro barvu.

Díky těmto výhodám se budete vracet pro další, věřte mi.

Detailní pohled na mátové čokoládové zmrzlinové sendviče na bílém pozadí. Sendviče obsahují vrstvy mátové zmrzliny mezi raw čokoládovými sušenkami a jsou zdobeny kakaovými hroty.Detailní pohled na mátové čokoládové zmrzlinové sendviče na bílém pozadí. Sendviče obsahují vrstvy mátové zmrzliny mezi raw čokoládovými sušenkami a jsou zdobeny kakaovými hroty.

ZDRAVÉ VEGANSKÉ ZMRZLINOVÉ CHLEBÍČKY – POZNÁMKY K RECEPTU

Buď trpělivý – Stejně jako u mnoha raw dezertů, i tyto zmrzlinové sendviče s mátovou čokoládou vyžadují trochu více úsilí. I když jsou v podstatě docela jednoduché na výrobu, trvá jim čas, než se spojí kvůli zmrazení a míchání, které je pro zmrzlinu zapotřebí.

Z tohoto důvodu doporučuji nechat si na přípravu odpoledne, protože budete muset zmrzlinu v mrazáku každých 20 minut promíchat po dobu asi 2 hodin.

Shovívavý k léčbě – Také bych to zařadil mezi dezerty pro zvláštní příležitosti, kvůli času, který to zabere a velkému použití ořechů (což momentálně nejsou nejlevnější suroviny).

Příchuť máty peprné -Pokud nejste fanouškem máty, klidně z tohoto receptu jednoduše vynechejte mátový olej a spirulinu pro běžnou čokoládovou příchuť. Nebo můžete zkusit přidat jiný olej, jako je pomeranč nebo růže. Ukázat kreativitu!

Detailní pohled na veganské zmrzlinové sendviče na bílém pozadí zdobené lístky máty. Sendviče obsahují vrstvy mátové zmrzliny mezi raw čokoládovými sušenkami a jsou zdobeny kakaovými hroty.Detailní pohled na veganské zmrzlinové sendviče na bílém pozadí zdobené lístky máty. Sendviče obsahují vrstvy mátové zmrzliny mezi raw čokoládovými sušenkami a jsou zdobeny kakaovými hroty.

VÍCE NEPEČENÝCH VEGANSKÝCH DEZERTŮ

Zdravé veganské zmrzlinové sendviče (mátová čokoláda)

Tyto veganské zmrzlinové sendviče jsou dokonalým zdravým, požitkářským dezertem naplněným superpotravinami. Syrové a také bez lepku.

Čas na přípravu45 minut

Doba zmrazení2 hodin

Celkový čas2 hodin 45 minut

Chod: Dezert, svačina

Kuchyně: Americká, bezlepková, zdravá, veganská

Strava: Bezlepkové, veganské

porce: 7 lidé

Autor: Elizabeth Emery

Ingredience

Mátová zmrzlina

 • 1 pohár kešu, přes noc namočené a scezené
 • 1 400 ml láhev kokosové mléko – přes noc v lednici, pak už jen ztužená část (vodu lze scedit a vyhradit na smoothie, nepotřebujete)
 • 3 čajová lžička Javorový sirup
 • čajová lžička mátový olej
 • ½ čajová lžička spirulina (pro barvu)

Syrové sušenky

 • 1 pohár mandle
 • pohár datle (dobře zabalené)
 • ¼ pohár kakao
 • 1 čajová lžička kokosový olej
 • ½ čajová lžička mátový olej
 • Štípnout sůl

Instrukce

K výrobě zmrzliny

 • Všechny přísady na zmrzlinu přidejte do vysokorychlostního mixéru a mixujte asi 1 minutu, dokud není směs opravdu hladká. V případě potřeby v polovině vaření oškrábejte stěny mixéru.

 • Nalijte zmrzlinu do nádoby vhodné do mrazáku a vložte ji do mrazáku asi na 2 hodiny, vyjměte ji a každých 20 minut intenzivně promíchejte. (Led bude postupně houstnout a je třeba ho neustále míchat, aby nezledoval.)

 • Uchovávejte v mrazáku, dokud nebudou syrové sušenky hotové.

K výrobě syrových sušenek

 • Všechny přísady na sušenky přidejte do kuchyňského robotu a rozmixujte do hladka.

 • Vytvořte kouli a těsto pomocí válečku rozetřete mezi dva listy pečícího papíru.

 • Až bude mít tloušťku asi 5 mm, pomocí kruhového vykrajovátka o šířce asi 7,5 cm vykrojte 14 koleček.

 • Velmi pečlivě uložte kolečka na rovný plech nebo prkénko a dejte je na 15 minut do mrazáku, aby ztuhla.

Sestavit

 • Mezi dvě sušenky položte silnou vrstvu zmrzliny a jemně vytlačte kakaové hroty ze zmrzliny.

 • Opakujte, dokud vám nedojdou sušenky a zmrzlina! (Recept obvykle dělá asi 7.)

 • Uchovávejte v mrazáku, dokud nebudete připraveni k jídlu. (Sušenky samotné mohou být trochu měkké – jako konzistence energetické koule – takže je důležité je skladovat v mrazáku, protože při pokojové teplotě docela rychle změknou!)

 • (Poznámka: Zmrznutím zpevní a zmrzlina může po několika hodinách trochu zmrznout, proto ji před konzumací nechte několik minut rozmrazit.)

Poznámky

Příchuť máty peprné -Pokud nejste fanouškem máty, klidně z tohoto receptu jednoduše vynechejte mátový olej a spirulinu pro běžnou čokoládovou příchuť. Nebo můžete zkusit přidat jiný olej, jako je pomeranč nebo růže. Ukázat kreativitu!

Pokud jste vyzkoušeli tyto veganské zmrzlinové sendviče, zanechte prosím níže komentář nebo tip pro ostatní. Rád bych věděl, jak jsi to udělal!

Sledujte Vancouver s láskou na Instagramu, Pinterestu a Facebooku!

Veganské zmrzlinové sendviče na bílém prkénku zdobené lístky máty. Sendviče obsahují vrstvy mátové zmrzliny mezi raw čokoládovými sušenkami a jsou zdobeny kakaovými hroty.Veganské zmrzlinové sendviče na bílém prkénku zdobené lístky máty. Sendviče obsahují vrstvy mátové zmrzliny mezi raw čokoládovými sušenkami a jsou zdobeny kakaovými hroty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *