Vzduchová fritéza Tofu Nuggets – Veganská školní noc

By | November 11, 2023

Zveřejněno dne 06.11.2023 Richardem. Naposledy aktualizováno 08/11/2023 Richardem.

Super křupavé tofu nugety ve vzduchové fritéze s lahodně pikantní strouhankou. Snadno se připravuje, zmrazuje a je ideální k namáčení ve vaší oblíbené omáčce!

Ááá, ten nádherně křupavý svět tofu nugetů ve fritéze! Pokud hledáte lahodnou veganskou alternativu k tradičním kuřecím nugetám, budete milovat nádherný malý obalovaný pamlsek! Vzduchová fritéza Tofu Nuggets je dokonalým řešením všech životních problémů.

Tato lahodná malá sousta jsou nejen neuvěřitelně snadná na přípravu, ale mají také punc chuti a textury. Ano, už jsem před několika lety zveřejnila recept na pečené tofu nugety, ale teď jsme všechny fritézy, takže pojďme prozkoumat tuto alternativní metodu!

Ať už jste velkým milovníkem tofu, nebo jen chcete nahradit vysoce zpracované nuggies ve vašem mrazáku domácími, rostlinnými možnostmi, tento recept se jistě stane oblíbeným v domácnosti. Jste připraveni na ten nejbláznivější sen svého života??

vzduchová fritéza tofu nugety
Skočit do:

🧈 Vzduchová fritéza Ingredience na tofu nugety

Než budete vůbec myslet na to, že půjdete do lednice vyrobit tyto tofu nugety ve fritéze, zde je rychlý seznam ingrediencí, které budete potřebovat. Úplný recept na tofu nugety ve fritéze Air Fryer je dole na stránce.

přísad
 • Extra pevné tofu
 • Hladká bílá mouka
 • Veganský bujónový prášek (nebo rozdrobená kostka veganského bujónu)
 • kajenský pepř
 • Česnekový prášek
 • Jemná mořská sůl
 • Černý pepř
 • Rostlinné mléko (sójové je nejlepší, ale bude stačit jakékoliv)
 • bílý vinný ocet
 • Zlatá strouhanka
 • Rostlinný olej
vzduchová fritéza tofu nugety

🎂 Poznámka k tofu

Tofu se vyrábí ze sójových bobů a je všestrannou složkou bohatou na bílkoviny, která je základem mnoha vegetariánských a veganských diet. Neposlouchejte, když vám lidé říkají, že je to nevýrazné – představte si to jen jako prázdné plátno, které snadno přebírá chutě ingrediencí, se kterými je spárováno. Pokud se chcete vyhnout ultra zpracovaným surovinám, budete rádi, když budete vědět, že ačkoli je tofu vyrobeno ze sójových bobů, není považováno za ultra zpracovanou surovinu!

Pozor také, většinou je při práci s tofu nezbytně nutné ho vyždímat, aby se odstranila přebytečná voda. Při práci s extra pevným tofu to ale není tak zásadní, i proto tento druh tofu do tohoto receptu doporučuji.

vzduchová fritéza tofu nugety

🔀 Náhrady přísad

Níže uvedené přísady jsou ideální pro standardní tofu nugety ve fritéze. Recept si však samozřejmě můžete upravit podle svých chutí nebo dietních preferencí. Zde je několik návrhů!

Mouka – Pokud chcete vytvořit bezlepkovou verzi tohoto receptu, bude se vám líbit! Jednoduše nahraďte běžnou mouku kvalitní bezlepkovou moukou v poměru 1:1, jako je Bob’s Red Mill, a použijte bezlepkovou strouhanku nebo mandlovou mouku. Ostatní složky receptury jsou přirozeně bezlepkové.

Rostlinné mléko – V tomto receptu funguje jakékoli rostlinné mléko, takže pokud jste alergičtí na sóju, klidně to zamíchejte.

vzduchová fritéza tofu nugety

🍰 Jak vyrobit tofu nugety ve vzduchové fritéze

Jako vždy se nebojte! Celý recept na tyto tofu nugety ve fritéze najdete dole na stránce. Ale pro vizuální prezentaci viz níže!

Tofu

1. Tofu nakrájejte na tvary nugetů! Já k tomu vlastně používám vykrajovátko na cukroví, které skládám do nepravidelného tvaru. Ale nůž funguje stejně dobře!

máčet v mouce

2. Ponořte je do kořeněné moučné směsi. Ujistěte se, že jsou nugety zcela potažené!

namočit do sójového mléka

3. Nyní ponořte do směsi rostlinného mléka. To pomůže strouhance držet se. Ujistěte se, že k namáčení používáte jinou ruku než v kroku 2 výše.

máčet ve strouhance

4. Nakonec je namáčejte ve strouhance a položte na plech nebo na plech vaší fritézy. Potřete olejem a pak vařte!

vzduchová fritéza tofu nugety

🤷‍♀️ Časté dotazy k tofu nugetám ve vzduchové fritéze

otázka: Mohu pro tento recept použít měkké tofu?

Odpověď: Pro dosažení nejlepších výsledků vřele doporučuji extra tuhé tofu, ale pokud dáváte přednost jiné struktuře, můžete použít měkké tofu. Jen buďte velmi opatrní při manipulaci, protože je choulostivější.

otázka: Mohu zmrazit zbytky tofu nugety?

Odpověď: Pokud neplánujete vařit nugety hned, dejte plech na hodinu do mrazáku. Po zmrznutí přendejte nugety do vzduchotěsné nádoby nebo mrazicího sáčku a uložte do mrazáku.

otázka: Jaké dipy se hodí k tofu nugetám?

Odpověď: Všechny vaše oblíbené omáčky budou skvěle fungovat s těmito tofu nugetami ve fritéze, ale vřele doporučuji použít mou Vegan Buffalo Sauce pro pikantní zpestření!

vzduchová fritéza tofu nugety

A to je vše! Hledáte další způsoby, jak oživit tofu? Proč nezkusit moje Vegan Tofu Steaky, Vegan Bolognese nebo Philly Tofu Cheesesteak!

vzduchová fritéza tofu nugety

Richard Makin

Super křupavé tofu nugety ve vzduchové fritéze s lahodně pikantní strouhankou. Snadno se připravuje, zmrazuje a je ideální k namáčení ve vaší oblíbené omáčce!

Čas na vaření 20 minut

Celkový čas 20 minut

Chod Aperitiv, Hlavní chod, Strany, Svačina

Kuchyně Všichni, Američané, Angličané

Porce 4 porcí

Kalorie 303 kilokalorií

Zařízení
 • 1 vzduchová fritéza

 • 3 střední misky

 • 1 štětec na pečivo

Ingredience

Instrukce
 • Pokud je to pro vaši fritézu nutné, předehřejte na 200 °C.

  450 g extra tuhého tofu

 • Tofu sceďte a osušte. Tofu nakrájejte na plátky o rozměrech 4 x 1 cm, poté rozlomte nebo nakrájejte na co nejvíce kusů velikosti kuřecích nugetů.

 • Uspořádejte tři malé misky na pult. V první míse smícháme hladkou bílou mouku, veganský vývar, kajenský pepř, česnekový prášek, jemnou mořskou sůl a černý pepř.

  40 g hladké bílé mouky, 3 lžičky veganského vývaru v prášku, ⅛ lžičky kajenského pepře, ¼ lžičky česnekového prášku, 1 lžička jemné mořské soli, ⅛ lžičky černého pepře

 • V druhé míse smícháme rostlinné mléko a ocet. Šlehejte ještě chvíli – směs by měla mírně zhoustnout.

  100 ml rostlinného mléka, 1 lžička bílého vinného octa

 • Do třetí mísy dejte zlatou strouhanku.

  100 g zlaté strouhanky

 • Vezměte kousek tofu a levou rukou jej opatrně ponořte do první mísy (kořeněná moučná směs), házejte, dokud nebude úplně obalená. Poté ponořte stejný kousek tofu do druhé misky (směs rostlinného mléka). Přebytečné rostlinné mléko setřeste a ponořte je přímo do třetí misky (strouhanky). Obalené nugety položte na talíř a opakujte se zbývajícími kousky tofu.

 • Jakmile jsou všechny nugety potažené, pomocí štětce na pečivo opatrně potřete obě strany rostlinným olejem.

  3 polévkové lžíce rostlinného oleje

 • Pokud neplánujete vařit nugety hned, vložte plech na 1 hodinu do mrazáku. Vyjměte zmrazené nugety a přeneste je do vzduchotěsné nádoby nebo mrazicího sáčku a uložte je do mrazničky.

 • Až budete připraveni k vaření, umístěte nugety v rovnoměrné vrstvě do koše nebo tácu na vzduchové fritéze a vložte je do předehřáté fritézy. Pokud vaříte při pokojové teplotě, smažte na vzduchu po dobu 20 minut. Pokud vaříte ze zmrazeného stavu, smažte na vzduchu po dobu 25 minut.

 • Podávejte s oblíbenými dipy nebo mou veganskou buvolí omáčkou.

Výživa

Kalorie: 303kilokaloriíSacharidy: 29GProtein: 14GTlustý: 14GNasycený tuk: 2GPolynenasycené tuky: 8GMononenasycený tuk: 3GTrans tuky: 0,1GCholesterol: 0,1mgSodík: 1238mgDraslík: 280mgVlákno: 2GCukr: 4GVitamín A: 124UIVitamín C: 2mgVápník: 119mgŽehlička: 3mg

Klíčové slovo vzduchová fritéza, recept na vzduchovou fritézu, vzduchová fritéza tofu nugety, pečené tofu nugety

Líbí se vám tento recept?Dejte mi vědět na Instagramu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *