Veganský sýrový popcorn (bezlepkový)

By | November 13, 2023

Tento lahodný sýrový veganský popcorn je perfektní svačinka do kina. Vyrobeno z nutričního droždí a uzené papriky, je rychlé na přípravu a radost!

Obrázek dvou bílých misek sýrového veganského popcornu na světle růžovém sádrovém pozadí, obklopených rozházenými kousky popcornu, plátěným ubrouskem a sklenicí s nutričním droždím.

Pokud máte nedávno se stal veganembudete vědět, jak frustrující může být nejíst stejné svačiny, které jste milovali.

Pro mě jsou sladké svačiny skvělé (jako tyto snadné svačiny Arašídové máslo a čokoládové datle), slané svačiny byly moje oblíbená jídla a bylo pro mě těžké se vzdát těch, které obsahovaly mléčné výrobky.

Proto, když jsem se poprvé stal veganem, začal jsem vyrábět tento popcorn, který nahradil všechny svačiny, které jsem miloval. Velmi rychle, nemohl jsem přestat! Je to lahodné: pikantní, slané a krémové. Je bohatá, aniž by byla těžká a chutná, aniž by byla přehnaná. Dokonalá kombinace!

Dělám tento sýrový veganský popcorn jako svačinu k filmu nebo na večery, kdy máme přátele. Zdravé nápady inspirovala tento recept svým vlastním sýrovým popcornem, který jsem milovala, ale chtěla jsem si vyrobit vlastní verzi.

Záběr shora na bílou misku sýrového veganského popcornu na černém břidlicovém pozadí, obklopený rozházenými kousky popcornu.Záběr shora na bílou misku sýrového veganského popcornu na černém břidlicovém pozadí, obklopený rozházenými kousky popcornu.

POZNÁMKY K RECEPTU

Minimální úsilí – Tento recept vyžaduje minimální úsilí: jednoduše zamíchejte koření, dejte kukuřici a můžete jít! Je to skvělá alternativa k popcornu z obchodu, protože jeho výroba je velmi levná a obsahuje zdravější přísady.

Nízký obsah soli – Vždy mi přijde, že produkty z obchodu jsou příliš slané – a s tímto receptem to můžete sami ovlivnit.

Bez mléka – Tento veganský sýrový popcorn je přesně takový: veganský. Proto nečekejte, že bude chutnat stejně jako mléčný sýr. Přestože má opravdu lahodnou slanou chuť, není to úplně to samé, jako jíst čedar!

Nutriční kvasnice – Sýrová chuť pochází z nutričních kvasnic použitých v tomto receptu. Pokud jste vegan, pravděpodobně tuto přísadu znáte, protože je základem mnoha jídel! Má pikantní sýrovou příchuť a často se používá k dochucení veganských svačin. Najdete ho ve většině obchodů se zdravou výživou a nyní ho prodává i mnoho supermarketů.

Horní fotka bílé misky sýrového veganského popcornu na světle růžovém sádrovém pozadí, obklopená rozházenými kousky popcornu.Horní fotka bílé misky sýrového veganského popcornu na světle růžovém sádrovém pozadí, obklopená rozházenými kousky popcornu.

SLAVNĚJŠÍ ZELENINOVÉ SVAČINKY

Pikantní veganské muffiny

Veganský sýrový popcorn

Tento lahodný sýrový veganský popcorn je perfektní svačinka na filmovou noc. Vyrobeno z nutričních kvasnic a uzené papriky, je rychlé na přípravu a konzumaci!

Čas na přípravu5 minut

Čas na vaření7 minut

Celkový čas12 minut

Chod: Svačina

Kuchyně: Americké, komfortní jídlo, bezlepkové, veganské, vegetariánské

porce: 2 lidé

Autor: Elizabeth Emery

Ingredience

 • 2 čajová lžička nutriční kvasnice
 • ½ čajová lžička uzená paprika
 • ½ čajová lžička česnekový prášek
 • ½ čajová lžička cibulový prášek
 • ¼ čajová lžička kurkuma
 • ½ čajová lžička mořská sůl
 • 2 čajová lžička kokosový olej nebo veganské máslo
 • pohár praskání kukuřičných zrn

Instrukce

 • V malé misce smíchejte nutriční droždí, uzenou papriku, česnekový prášek, cibulový prášek, kurkumu a mořskou sůl. Dát stranou.

 • Ve velkém hrnci s pokličkou rozehřejte kokosový olej na středně vysokou teplotu po dobu 1 minuty.

 • Do pánve přidejte tři jádra popcornu, nasaďte víko a zatřeste (s chňapkami, je to horké!).

 • Když uslyšíte, že zrnka praskla, sejměte víko a vydlabejte je lžící.

 • Přidejte zbývající kukuřičná zrna do pánve, nasaďte víko a důkladně protřepejte.

 • Počkejte, až prasknou, a každých 5 až 8 sekund protřepejte pánví, aby se popcorn nepřipálil.

 • Když je mezi jednotlivými dávkami pauza asi 6 sekund, sundejte pánev z plotny. (Smiřte se s tím, že nevysypete všechnu kukuřici – tak se to stává!)

 • Posypte kořením na popcorn, dokud je ještě v pánvi, poté vraťte víko na pánev a důkladně protřepejte, aby se popcorn a koření spojily.

 • Nalijte do velké mísy a užívejte si!

Poznámky


Bez mléka – Tento veganský sýrový popcorn je přesně takový: veganský. Proto nečekejte, že bude chutnat stejně jako mléčný sýr. Přestože má opravdu lahodnou slanou chuť, není to úplně to samé, jako jíst čedar!

Nutriční kvasnice – Sýrová chuť pochází z nutričních kvasnic použitých v tomto receptu. Pokud jste vegan, pravděpodobně tuto přísadu znáte, protože je základem mnoha jídel! Má pikantní sýrovou příchuť a často se používá k dochucení veganských svačin. Najdete ho ve většině obchodů se zdravou výživou a nyní ho prodává i mnoho supermarketů.

Pokud jste tento recept vyzkoušeli, zanechte prosím níže komentář nebo tip pro ostatní. Rád bych věděl, jak jsi to udělal!

Sledujte Vancouver s láskou na Instagramu, Pinterestu a Facebooku!

Záběr ze dvou bílých misek sýrového veganského popcornu s ženskýma rukama, které mačkají jednu, na světle růžovém sádrovém pozadí, obklopené rozházenými kousky popcornu, plátěným ubrouskem a skleněnou nádobou s nutričním droždím.Záběr ze dvou bílých misek sýrového veganského popcornu s ženskýma rukama, které mačkají jednu, na světle růžovém sádrovém pozadí, obklopené rozházenými kousky popcornu, plátěným ubrouskem a skleněnou nádobou s nutričním droždím.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *