Veganský sýr Nacho – Veganská školní noc

By | November 13, 2023

Nejjednodušší veganský sýr nacho, jaký kdy uděláte! Mrkev a brambory není třeba vařit! Hedvábné a tak sýrové během několika minut!

Když říkám, že můj je konečný veganský sýr nacho, myslím to vážně. Pro začátek je chuť další úrovně: sýrová, ořechová a štiplavá, jako ostrý čedar. Ale Hádej co? Je to také neuvěřitelně snadné.

Většina veganských receptů na sýr nacho vyžaduje vařené brambory a mrkev, které se pak smíchají do mazlavé omáčky s texturou, která se ani nepřibližuje sýru nacho. Tento recept se vyvaruje všech těchto chyb a dostane se přímo k chuti! Zde je návod!

veganský sýr nacho
Skočit do:

🧈 Ingredience na veganský sýr Nacho

Než budeme mluvit o tom, JAK vyrobit tento veganský sýr nacho, měli bychom si promluvit o tom, co do něj patří. Ingredience jsou důležité, tak jim dopřejme nějaký vysílací čas! Zde je vše, co potřebujete, abyste se zamilovali!

přísad
 • Mrkve
 • Sójové mléko
 • Tapiokový škrob
 • Kukuřičný škrob
 • Nakládaný solný roztok Jalapeño
 • Limetkový džus
 • Chipotle pasta (nebo konzervovaný chipotle pepř v adobo omáčce)
 • Rajčatový protlak (aka rajčatový protlak)
 • Nutriční kvasnice
 • Cibulový prášek
 • Česnekový prášek
 • Jemná mořská sůl

Celý recept je jako vždy dole na stránce – nepanikařte! Zkontrolujte množství tam.

veganský sýr nacho

🥣 Metoda

Tady je to, čím je tento recept výjimečný! Metoda za mým šílenstvím! Je to významný odklon od jiných veganských receptů na sýr nacho, ale je to jednodušší a spolehlivější! Rozdělil jsem proces do 4 kroků!

smícháme mléko a mrkev

1. Smíchejte sójové mléko a mrkev! Když mrkev před mixováním uvaříte, přidáte do svého veganského nacho sýru extra dávku mrkvové chuti. Jen je smícháme s naším sójovým mlékem, aby získalo oranžovou barvu a jemnou sladkost. Pomocí sáčku ořechového mléka vydlabejte rozmixované kousky mrkve!

směs přefiltrujte

2. Připravte sýrovou směs nacho! Dále dáme zlaté mléko zpět do mixéru, ale s hromadou dalších přísad. Některé škroby, které pomohou omáčce zhoustnout, ale většinou velké, výrazné chuťové bomby ingredience jako chipotle pasta, nutriční droždí a dokonce jalapeño solanka ze sklenice nakládaných jalapeños!

Uvařte sýr nacho

3. Uvařte omáčku! Nebude to trvat dlouho, slibuji! Stačí pět minut povařit a míchat a škroby se aktivují. Omáčka bude hustá, ale ne mazlavá. Měla by to být opravdu jasná a krémová tekutá sýrová omáčka.

sloužit

4. Podávejte! Váš sýr nacho je nyní připraven k podávání! Je to tak jednoduché! Před podáváním udržujte teplé na mírném ohni a nalijte na nachos, quesadilly nebo dokonce burritos! Prožijte fantazii se sýrem nacho!

veganský sýr nacho

🔄 Předplatné a výměny

Zde je návod, jak vyrobit sýr nacho, který je vhodný pro každého! Nezáleží na tom, co jedí!

 • Bez sóji – Vždy doporučuji použít sójové mléko, protože je velmi syté, ale pro tento recept použijte klidně jakékoli rostlinné mléko. Je však nezbytné, aby vaše rostlinné mléko bylo bez chuti a cukru.
 • Veganské máslo – Nechcete používat veganské máslo? Nebo možná nemůžete jeden získat? Místo toho by měl dobře fungovat rostlinný olej.

Dejte mi vědět, jestli děláte své vlastní odběry nebo výměny – rád bych věděl, jak dopadly!

veganské nachos

🍪 Používá se pro veganský sýr Nacho

Nyní jste hrdým majitelem hrnce veganského sýra nacho! Co dál? Zde jsou moje oblíbené věci, které používám tuto lahodnou sýrovou omáčku!

 • Nachos, jasně!! – Spárujte to s mou veganskou zakysanou smetanou a všemi ostatními oblíbenými polevami, abyste vytvořili perfektní nachos!
 • Sýrový steak! – Hledáte pikantnější Tex-Mex verzi mého veganského Philly Cheesesteaku? Nahraďte sýrovou omáčku v tomto receptu tímto sýrem nacho!
 • Smažené brambory ! – Neexistuje lepší zápas! Brambory a sýr nacho! Musí se to udělat!

A hej, pokud tento veganský sýr nacho není pro vás, nebojte se! Zde na SNV máte mnoho dalších sýrových možností! Vyzkoušejte můj recept na veganskou mozzarellu, na krásnou mozz, která se rozpustí a zhnědne. Nebo můžete vyzkoušet můj veganský strouhaný sýr!

veganský philly cheesesteak

🔪 Vybavení

Zde je vše, co budete k výrobě toho nejlepšího veganského sýra nacho potřebovat, a jakou zábavu si při tom užijete! OOOoh kýčovitý!

 • Struhadlo na sýr
 • Vysokorychlostní mixér nebo kuchyňský robot
 • Sáček ořechového mléka
 • Střední mísa
 • Silikonová špachtle
veganský sýr nacho

🤷‍♀️ Časté dotazy o veganském sýru Nacho

Otázka: Z čeho se vyrábí veganský sýr nacho?

Odpověď: Tento veganský sýr nacho je vyroben ze sójového mléka, kukuřičného škrobu, tapiokového škrobu a mrkve pro barvu! Pro krémovost používám veganské máslo jako Flora Plant-Based.

Otázka: Je samet veganský?

Odpověď: Velveeta je tavený sýr, který není veganský. Vyrábí se z mléka a syrovátky, obojí z krav. Skvělou alternativou je tento veganský sýr nacho.

veganský sýr nacho
veganský sýr nacho

Nejjednodušší veganský sýr nacho, jaký kdy uděláte! Mrkev a brambory není třeba vařit! Hedvábné a tak sýrové během několika minut!

Čas na vaření 5 minut

Celkový čas 5 minut

Chod Strany

Kuchyně Americká, Mexická

Porce 4

Kalorie 135 kilokalorií

Ingredience

Instrukce
 • Nastrouhejte mrkev a vložte ji do šálku vysokorychlostního mixéru nebo kuchyňského robotu. Přidejte sójové mléko a míchejte nebo mixujte po dobu 1 minuty, nebo dokud mléko lehce nezhnědne a mrkev je velmi jemně rozmixovaná.

  2 mrkve, 480 ml sójového mléka

 • Umístěte sáček ořechového mléka na střední misku a nalijte do něj mléko. Do misky vymačkejte všechno mléko a vyhoďte dužinu z mrkve. Opláchněte mixér a přidejte zpět do něj zlaté mléko. Přidejte zbývající ingredience a rozmixujte do hladka.

  3 lžíce tapiokového škrobu, 2 lžíce kukuřičného škrobu, 3 lžíce nakládané solanky jalapeño, 1 lžička limetkové šťávy, 1 polévková lžíce chipotle pasty, ½ lžíce rajčatového protlaku, 4 polévkové lžíce výživného droždí, 1 lžička cibulového prášku, 1 lžička česnekového prášku, ½ lžičky jemné mořské soli, 40 g veganského másla

 • Přeneste smíchanou směs do středního hrnce a umístěte na střední/nízký oheň. Za stálého míchání silikonovou stěrkou směs zahřívejte, dokud nezhoustne natolik, aby pokryla zadní stranu lžíce. Bude to trvat přibližně 5 minut. Směs by měla být stále tekutá, ale měla by spadat do stuh.

 • Veganský sýr nacho podávejte ještě teplý. Pro zahřátí přidejte několik lžic vody a dejte na mírný oheň. Neustále míchejte, dokud nebude horké a znovu hladké.

Výživa

Kalorie: 135kilokaloriíSacharidy: 20GProtein: 8GTlustý: 3GNasycený tuk: 0,3GPolynenasycené tuky: 1GMononenasycený tuk: 0,5GSodík: 373mgDraslík: 442mgVlákno: 3GCukr: 5GVitamín A: 5577UIVitamín C: 11mgVápník: 181mgŽehlička: 1mg

Klíčové slovo veganský sýr nacho

Líbí se vám tento recept?Dejte mi vědět na Instagramu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *