Veganský banánový pudink – Veganský školní večer

By | November 13, 2023

Zveřejněno 20.10.2023 Richardem. Naposledy aktualizováno 08/11/2023 Richardem.

Můj krémový veganský banánový pudink vyrobený jen z hrsti ingrediencí. Lahodné, bez mléčných výrobků a zcela veganské.

Neuvěřitelně krémový veganský banánový pudink – jednoduchý a klasický dezert, zcela bez mléčných výrobků, bez vajec a výhradně na rostlinné bázi. Vyrobeno z lahodného šlehaného veganského vanilkového pudinku, přelitého veganskými vanilkovými oplatkami a čerstvými nakrájenými banány. Je to jako lahodná alternativa ke klasické maličkosti!

Zalíbil se vám můj recept na veganské tiramisu? Toto je další snadný nepečený dezert, který se skvěle hodí jako lahodná pochoutka. Možná pořádáte velkou párty. Možná potřebujete jednoduchý rodinný dezert! Veganský banánový pudink je váš dezert!

veganský banánový pudink
Skočit do:

🧈 Ingredience na veganský banánový pudink

Zde je vše, co budete potřebovat k přípravě mého veganského banánového pudingu. Pokud nepoužíváte veganské alternativy zakoupené v obchodě (což je také 100% v pořádku!), budete si muset udělat dávku mé veganské šlehačky a veganských vanilkových oplatek. Nezapomeňte: celý recept najdete dole na stránce!

přísad
veganský banánový pudink

🔀 Náhrady přísad

Zde jsou moje doporučení pro upisování a obchody, které možná budete chtít provést!

Rostlinné mléko – Sójové mléko je pro tento recept nejlepší, ale klidně nahraďte jakékoli rostlinné mléko.

Moučkový cukr – Nedělejte si starosti, pokud nemůžete získat moučkový cukr (tj. superjemný cukr). Stačí místo toho použít běžný krystalový cukr.

Veganské máslo – To může být nahrazeno veganským dvojitým krémem nebo deodorizovaným kokosovým olejem.

Slazené kondenzované kokosové mléko – Toto lze nahradit jakoukoli značkou veganského kondenzovaného mléka. Karafiát nyní nabízí veganskou alternativu, která navíc skvěle funguje.

Veganské vanilkové oplatky

🍰 Udělejte si veganský banánový pudink

Jste jen pár kroků od dokonalého veganského banánového pudinku! Zde je návod! Nezapomeňte, že vždy uvádím celý recept na konci stránky. Toto je pro vás jen malé vysvětlení krok za krokem! Cenit si!

Vanilkový krém

1. Připravte si pudink! To je základ našeho pudinku. Je podobný mému receptu na veganský pudink, ale ztuhne v lednici. To pomáhá vytvořit hedvábnou, hladkou vrstvu banánového pudinku v tomto dezertu. Ujistěte se, že jste při chladnutí zakryli vršek plastovým obalem, abyste se vyhnuli obávané pudinkové slupce!

šlehačka

2. Vyšleháme smetanu. Samozřejmě používáme veganskou smetanu. To slouží dvěma účelům. 1. Chcete-li přidat hloubku našemu veganskému pudinku a 2. Posloužit jako zálivka pro náš veganský banánový pudink!

šlehat dohromady

3. Asi polovina veganské šlehačky se přidá k veganskému pudinku s trochou kondenzovaného kokosového mléka, zatímco zbytek se stane polevou.

vrstva veganského banánového pudinku

4. Teď už nám zbývá jen navrstvit na veganský banánový pudink! Začněte vrstvou pudinku, poté vanilkovými oplatkami a poté banánem. Opakujte, dokud vše nespotřebujete, a poté přidejte zbývající šlehačku. Nahoře rozdrobte oplatky a hrajte bingo!

veganský banánový pudink

🍌 Návrhy na podávání a skladování

Veganský banánový pudink lze připravit předem až 3 dny. Ve skutečnosti se textura vanilkových oplatek během prvních 48 hodin výrazně zlepšuje, takže zvažuji, že je před podáváním nechám odležet alespoň jeden den. Měl by být zakrytý a uložen v chladničce.

Veganské vanilkové oplatky si můžete připravit až týden předem. Ujistěte se, že je skladujete ve vzduchotěsné nádobě, abyste zabránili jejich rozmočení!

veganský banánový pudink

🤷‍♀️ Časté dotazy k veganskému banánovému pudinku

Otázka: Co je banánový pudink?

A: Banánový pudink je klasický americký dezert, vyrobený z vrstev šlehaného banánového pudinku, vanilkových oplatek a banánových plátků. Je to podobné jako s vrstvenou drobností, až na banán místo jahod.

Otázka: Je pudink stejný jako pudink?

A: Pudinek bývá zahuštěný vejci, zatímco pudink používá škroby jako kukuřičný škrob. Tradičně nejsou ani veganské, ale tento recept je veganskou verzí klasického banánového pudinku.

veganský banánový pudink
veganský banánový pudink

Richard Makin

Můj krémový veganský banánový pudink vyrobený jen z hrsti ingrediencí. Lahodné, bez mléčných výrobků a zcela veganské.

Čas na přípravu 20 minut

Čas na vaření 5 minut

Celkový čas 25 minut

Chod Dezerty

Kuchyně americký

Porce deset

Kalorie 282 kilokalorií

Ingredience

Instrukce
 • Ve středně velké pánvi rozšlehejte kukuřičný škrob a 50 ml rostlinného mléka. Jakmile je hladká, přidejte zbytek rostlinného mléka, vanilkový extrakt a moučkový cukr.

  4 lžíce kukuřičného škrobu, 450 ml rostlinného mléka, 3 lžičky vanilkového extraktu, 50 g moučkového cukru

 • Umístěte na středně mírný oheň a neustále míchejte, dokud krém nezhoustne.

 • Odstraňte pánev z ohně a ihned přidejte veganské máslo. Důkladně míchejte, dokud se úplně nerozpustí a nezapracuje do pudinku.

  50 g veganského másla

 • Přeneste pudink do mělké misky nebo tácu a přikryjte plastovým obalem tak, aby obal seděl přímo na povrchu pudingu. Necháme vychladnout na pokojovou teplotu a poté přendáme do lednice alespoň na hodinu.

 • Jakmile pudink vychladne, vložte veganskou šlehačku do mísy stojanového mixéru vybaveného šlehacím nástavcem. Můžete jej také umístit do mísy, pokud používáte ruční elektrické mixéry.

  250 ml veganské šlehačky

 • Šlehejte do ztuhnutí a poté přeneste do samostatné velké mísy.

 • Do mísy stojanového mixéru dejte slazené kondenzované kokosové mléko a pudink a šlehejte na střední rychlost, dokud se dobře nespojí.

  210 g slazeného kondenzovaného kokosového mléka

 • Vezměte 2 kelímky (asi 450 ml) šlehačky veganské smetany a vmíchejte ji do pudinkové směsi, dokud nevznikne světlý a nadýchaný „pudink“.

 • Do 2,5litrové misky nebo talířku navrstvěte pudink, vanilkové oplatky a banán (v tomto pořadí), dokud nespotřebujete všechny kromě 2-3 vanilkových oplatek.

  1 várka veganských vanilkových oplatek, 4 banány

 • Dejte do lednice alespoň na 3 hodiny, ideálně přes noc.

 • Těsně před podáváním naplňte veganský banánový pudink zbylou veganskou šlehačkou a rozdrobte na odložené vanilkové oplatky. Podávejte a užívejte si.

Výživa

Kalorie: 282kilokaloriíSacharidy: 33GProtein: 4GTlustý: 15GNasycený tuk: 8GPolynenasycené tuky: 2GMononenasycený tuk: 4GTransmastné kyseliny: 0,02GCholesterol: 36mgSodík: 92mgDraslík: 338mgVlákno: 1GCukr: 24GVitamín A: 823UIVitamín C: 8mgVápník: 142mgŽehlička: 0,4mg

Klíčové slovo banánový pudink, veganský banánový pudink

Líbí se vám tento recept?Dejte mi vědět na Instagramu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *