Veganské tiramisu – Veganský školní večer

By | November 15, 2023

Zveřejněno dne 23.02.2022 Richardem. Naposledy aktualizováno 27.09.2023 Richardem.

Moje bezvadné veganské tiramisu s domácími sušenkami savoiardi namočenými v kávě a krémovým krémem ve stylu mascarpone.

Když říkám, že toto veganské tiramisu je váš nejžádanější sladký recept, myslím to vážně (možná po tomto veganském čokoládovém dortu). Jednou jsem v příspěvku obdržel anonymní dopis složený z rozstříhaných kousků textu (předpokládám, že pocházejí z časopisu Vegan Living) se slovy „Zahoď recept na TirAmisU nebo tak něco!“, což bylo v té době mírně výhružné. veganský zvěrokruh.

Uprostřed noci jsem také obdržel několik děsivých telefonátů od neznámého čísla, které jen chraplavým hlasem řeklo „VEGAN TIRAMISU“ a pak zavěsilo. Abychom tedy jednou provždy skoncovali se všemi těmi neplechami, tady je váš zatracený veganský recept na tiramisu. ŠŤASTNÁ TEĎ!?? MŮŽETE mít své veganské palačinky a jíst je!

veganské tiramisu
Skočit do:

🧈 Co je veganské tiramisu?

Raději buďte opravdu šťastní, protože tohle trvalo DLOUHO, než jste na to přišli. Samozřejmě, že jsme všichni viděli veganské recepty na tiramisu, které jsou trochu smutné, a já jsem byl rozhodnutý, že další do vesmíru nevložím. Ten chlap musel být výjimečný! Směšně chutné, s veganskými ladyfingy bohatými na vanilku a pikantním, ale super krémovým krémem ve stylu mascarpone, který to všechno drží pohromadě.

Naštěstí pro vás je tento recept OPRAVDU velmi snadný na přípravu (zvláště pokud jste si již připravili/zakoupili své veganské budoáry). Nemusíte ani dělat mou veganskou šlehačku! Takže, bez dalších okolků, zde je návod, jak začít svou veganskou cestu tiramisu!

veganské tiramisu

☕️ Ingredience na veganské tiramisu

Zde je vše, co budete potřebovat k přípravě NEJLEPŠÍho veganského tiramisu na planetě Zemi.

 • Expresso (nebo velmi silná káva)
 • Rum nebo marsala
 • Moučkový cukr (aka ultrajemný cukr v USA)
 • Vegan Savoiardi Cookies (použijte dávku z mého receptu nebo použijte ty zakoupené v obchodě)
 • Veganské máslo (rozpuštěné)
 • Pevné a hedvábné tofu (pokojová teplota)
 • Sojový jogurt (obyčejný, neochucený a bez cukru, pokojové teploty)
 • Moučkový cukr
 • Vanilkový extrakt
plátek dezertu

🥣 Metoda

Hledáte celý recept? Už jste skoro tam! Pokračujte v rolování na konec stránky! Chcete se dozvědět více o mé komediální geniální próze a možná trochu extra instrukce, než do toho skočíte? Skvělý! Zde je stručný návod, jak připravit dokonalé veganské tiramisu.

dip veganské budoáry

1. Namočte berušky! Vždycky se divím, že tiramisu je v mém mozku prezentováno jako takový dezert těžký do kávy. Kávu obsahuje opravdu jen jedna věc a to je sirup, kterým si namáčíme slunéčko sedmitečné. Ale to je skvělý důvod, proč byste měli používat OPRAVDU DOBROU kávu a (pokud můžete) čerstvé espresso! Kávu rozšleháme s trochou cukru a trochou rumu (nebo rum necháme stranou, pokud krmíte samozřejmě děti nebo nepijící) a po jedné namáčíme berušky. Naskládejte berušky v jedné vrstvě na dno misky dle vlastního výběru (ideálně kolem 21×15 cm) a poté odložte stranou.

smetanové ingredience připravené ke smíchání

2. Udělejte krém ve stylu mascarpone! Doslova smícháme rozpuštěné veganské máslo (pro jemnou krémovitost) s hedvábným tofu (pro tělo a bounce) a veganským jogurtem (pro jemnou chuť). Přidejte trochu cukru a vanilky a budete otřeseni chutí tohoto produktu. Pamatujte, že vaše máslo musí být před smícháním rozpuštěno a všechny ostatní ingredience při pokojové teplotě, jinak se směs rozdělí. Je také nezbytné používat veganské „blokové“ máslo a ne měkký margarín (používám „pečící blok“ ve Velké Británii, ale veganská másla Naturli nebo Miyokos fungují také skvěle!). V opačném případě směs v lednici správně neztuhne.

vrstva tiramisu

3. Navrstvěte! Nyní většinou děláme hru s opakováním! Své veganské tiramisu postavíte tak, že navrch nalijete polovinu krému z mascarpone a zopakujete s druhou vrstvou namočených berušek. Dávejte pozor, abyste do nádobky nedali PŘÍLIŠ MNOHO slunéček, jinak vám nezbude dostatek místa pro krém (což je velmi důležitý prvek).

Ozdobte krémem

4. Dejte do lednice! Podívejte, TECHNICKY byste mohli tiramisu sníst ihned po navrstvení. Ponoř se do toho se lžičkou a neříkej to mámě. Ale už jsme dospělí s ovládáním impulsů (pfft, mluv za sebe!) a můžeme POČKAT, až naše tiramisu dozraje, ne? Stačí ho přikrýt poklicí nebo potravinářskou fólií a dát do lednice alespoň na 4 hodiny (ideálně přes noc).

posypeme kakaem

🧞‍♂️ Nápověda

Před podáváním je NEZBYTNÉ posypat vršek dobrým kakaem. Žádné kdyby nebo ale, udělejte to prosím! VOLITELNĚ je však také vrch posypat jemně nastrouhanou čokoládou. Ráda dělám obojí, protože kdo říká ne extra čokoládě??

nakrájíme a podáváme

🔄 Náhrady

Zde je návod, jak udělat toto veganské tiramisu perfektní pro každého, bez ohledu na jeho dietní potřeby!

 • Bezlepkový – Všechny ingredience pro toto tiramisu jsou již bez lepku, nicméně recept na piškoty používá běžnou mouku. Je to ale snadná oprava! Jednoduše nahraďte mouku směsmi Freee nebo Bob’s Red Mill 1:1 (moje oblíbené značky), když vyrábíte ladyfingers!
 • Bez cukru – Ještě jednou, snadná výměna! Jednoduše použijte alternativu bez cukru, jako je tato, namísto moučkového cukru.

Dejte mi vědět přes Instagram, pokud děláte nějaké obchody nebo předplatné.

veganské tiramisu

🥞 Jak podávat veganské tiramisu

Ráda tento druh porcuji nožem, než se ponořím do svého plátku dortu. To pomáhá zajistit, aby každý dostal slušnou porci, a také to znamená, že můžete tyto budoáry snáze rozpůlit.

 • Podávejte vychlazené, při teplotě v lednici.
 • Pokud nedokončíte veganské tiramisu na jedno posezení, nebojte se. Jednoduše jej zakryjte plastovou fólií nebo opakovaně použitelnou fólií a uložte do chladničky.
 • Pokud si chcete berušky připravit předem, nechte je úplně vychladnout a poté je uložte do vzduchotěsné nádoby.
veganské tiramisu

🔪 Vybavení

Zde je vše, co budete potřebovat k výrobě mého veganského tiramisu!

 • 1 velká mísa
 • 1 hluboká miska 21 x 15 cm
 • Vysokorychlostní mixér
 • 1 síto na posypání kakaa
 • 1 struhadlo, na strouhání čokolády
veganské tiramisu

🤷‍♀️ Často kladené otázky o veganském tiramisu

Otázka: Je tiramisu veganské?

A: Ne, tiramisu není veganské, ale tato verze receptu ano! Tradiční tiramisu používá mascarpone, vejce a máslo, ale tento recept je zcela veganský a nepostrádá chuť.

Otázka: Podává se tiramisu teplé nebo studené?

A: Vždy zima! Musí mít teplotu v chladničce, jinak se po vyjmutí z misky rozpadne. Určitě ne horké!

veganské tiramisu

Richard Makin

Moje bezvadné veganské tiramisu s domácími sušenkami savoiardi namočenými v kávě a krémovým krémem ve stylu mascarpone.

Čas na přípravu deset minut

Celkový čas deset minut

Chod Dezert

Kuchyně italština

Porce 6 porcí

Kalorie 525 kilokalorií

Zařízení
 • 1 velká mísa

 • 1 hluboká miska 21 x 15 cm

 • Vysokorychlostní mixér

 • 1 síto na posypání kakaa

 • 1 struhadlo, na strouhání čokolády

Instrukce

Chcete-li vytvořit vrstvu houby

 • Ve velké míse šlehejte espresso, rum a moučkový cukr, dokud nezůstanou žádné zrnka cukru.

  150 ml espressa, 2 lžíce rumu nebo marsaly, 6 lžic moučkového cukru

 • Jednu po druhé ponořte každou sušenku savoiardi do kávové směsi, otočte a znovu ponořte, než je uspořádejte do řady na dno hluboké misky o rozměrech 21 x 15 cm.

  12 veganských savoiardi sušenek

 • Jakmile budete mít na dně misky řadu 5 nebo 6 piškotových prstů (podle velikosti vašeho pokrmu), přestaňte namáčet a vytvořte vrstvu krému.

Na vytvoření krémové vrstvy

 • Všechny ingredience krémové vrstvy vložte do misky vysokorychlostního mixéru a rozmixujte do hladka. Pokud se vám zdá, že se směs rozpadla nebo nevypadá úplně hladce, umístěte na mísu mixéru víko a před mixováním na novou ji vložte na 5 až 10 minut do mísy s převařenou vodou.

  170 g veganského másla, 350 g pevného, ​​hedvábného tofu, 120 g sojového jogurtu, 120 g moučkového cukru, 1 lžička vanilkového extraktu

 • Polovinou smetanové směsi přelijte spodní vrstvu namočených savoiardi sušenek. Jemným krouživým pohybem miskou vyrovnejte vrstvu smetany a vyplňte škvíry mezi prsty.

 • Pokračujte v namáčení a uložte zbývající piškotové prsty do druhé vrstvy na první, poté zakryjte zbývající smetanovou směsí. Pomocí špachtle nebo stěrky vyrovnejte povrch, poté přikryjte potravinářskou fólií (ujistěte se, že se nedotýká povrchu krému) a dejte do lednice alespoň na 4 hodiny nebo ideálně přes noc.

 • Při podávání posypte kakaovým práškem a jemně nastrouhejte s veganskou hořkou čokoládou.

  2 lžíce kakaového prášku, 20 g hořké veganské čokolády

Poznámky

Pokud nemůžete najít veganské piškotové prsty pro vaše veganské tiramisu, můžete si je vyrobit od začátku. Můj recept najdete zde. Jsou jednoduché na přípravu a recept funguje nejlépe s těmito piškoty. Pamatujte také, že tiramisu je vždy nejlepší, když se připravuje z čerstvého espressa. Silná černá káva bude také fungovat, ale pokud můžete, zkuste použít espresso.
Nebojte se o tiramisu, pokud se vám při sestavování zdá příliš roztřesené. Časem v lednici ztuhne.

Výživa

Část: 1gramůKalorie: 525kilokaloriíSacharidy: 71GProtein: 9GTlustý: 24GNasycený tuk: 7GPolynenasycené tuky: 15GTrans tuky: 1GCholesterol: 49mgSodík: 234mgVlákno: 1GCukr: 35G

Líbí se vám tento recept?Dejte mi vědět na Instagramu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *