Veganské snídaňové rolky s vysokým obsahem bílkovin

By | November 15, 2023

Tyto veganské snídaňové větrníky mají vysoký obsah bílkovin díky smaženým fazolím a veganskému vejci, vyrobené z hedvábného tofu a cizrnové mouky. Jsou skvělou příležitostí k snídani nebo obědu na cestách. Navíc jsou kouřové, chutné a chutné!

Vím, že v poslední době je spousta snídaňového obsahu, ale je tu ještě jeden nápad, o který se musím podělit.

Tyto veganské snídaňové větrníky byly vytvořeny pomocí dvou dalších nedávných snídaňových receptů.

Jedním z nich byl jednoduchý recept na uzené, veganské smažené fazole, které mohou být hotové asi za 15 minut.

Dalším byl recept na domácí veganskou tekutou vaječnou směs. Je to výživná a ekonomická alternativa k tekutým veganským vejcím z obchodu.

Co se stane, když smícháte tyto dvě složky, třeba s listovou zeleninou, a zabalíte je?

Samozřejmě dostanete veganské snídaňové větrníky. Snídaňové větrníky bohaté na bílkoviny, které jsou přenosné a jsou skvělou volbou pro veganské snídaně.

Co myslíš těmi kotouči?

Pokud jde o jídlo, co je to větrník?

V podstatě se jedná o obálku rozřezanou na příčné řezy.

Poprvé jsem si uvědomil, že něco takového existuje, když jsem byl na střední škole. Ještě jsem nebyl vegan ani vegetarián. Poblíž mé školy bylo místo, kde se prodával uzený krocan, rukola a větrníky z rajčat, a já (a většina ostatních studentů) jsem je miloval.

Až donedávna jsem o slavných větrnících nepřemýšlel, když jsem ve stejný týden udělal smažené fazole a veganské vajíčko.

Také jsem přemýšlel o běžném čtenářském požadavku, který se týká slaných receptů na snídani předem.

Přemýšlení o sladkých snídaních pro mě není žádný boj. Existují ovesné vločky, muffiny, ovesné pečivo a mnoho dalšího.

Jím hodně slané snídaně, ale bývají méně přenosné než sladké. Když si vzpomenu na chutnou veganskou snídani, která může být součástí přípravy jídla, jsem nadšená. Tyhle snídaňové větrníky to dělají.

Veganský týden

Užijte si každý den radost z konzumace domácích jídel s vydatnými a zdravými recepty Veganský týden.

Ať už máte tři, dvě nebo dokonce jen hodinu, Veganský týden vám ukáže, jak během víkendu vařit pestrá, barevná a uklidňující jídla.

Síla bílkovin od začátku

O důležitosti bílkovin při snídani jsem toho napsal hodně. V tomto článku věřím, ale verze Cliffs Notes je, že ranní jídlo bohaté na bílkoviny může přispět k sytosti a stabilitě krevního cukru.

Snídaně s vysokým obsahem bílkovin může také obecně usnadnit uspokojení denní potřeby bílkovin.

Zatímco většina Američanů má tendenci konzumovat příliš mnoho bílkovin, zásobit se dostatečným množstvím bílkovin může být pro vegany křivkou učení. Začít den jídlem bohatým na bílkoviny může pomoci.

I když to rozhodně není něco, čím bychom se měli zabývat, je to něco k zamyšlení. Moje zkušenosti z výživového poradenství naznačují, že většina klientů má největší potíže s konzumací bílkovin hned po ránu.

Je tam samozřejmě míchané tofu. Přesto nikdy neuškodí mít více nápadů na veganské snídaně s vysokým obsahem bílkovin.

Tyto snídaňové větrníky obsahují bílkoviny z několika forem luštěnin: sójové boby (tofu), pinto nebo černé fazole a cizrnová mouka. Pokud použijete celozrnný zábal s vyšším obsahem bílkovin, přinese to do receptu ještě více této důležité živiny.

Jak vyrobit snídaňové větrníky

Krok 1: Připravte si veganské fazole a vejce

Než si připravíte snídaňové větrníky, budete si muset připravit smažené fazole a veganské vajíčko, které jsou součástí receptu.

Nutno ale říct, že se dají používat zkratky! A měli byste to udělat, pokud chcete.

Mám velké uspokojení z toho, že jsem letos vyrobila více domácích surovin, ale poznám, když jsem příliš unavená nebo zaneprázdněná na to, abych to zkusila. Je to takový dar, že dnes jsou k dispozici verze tolika rostlinných potravin, které se kupují v obchodech.

Takže pokud byste si raději koupili konzervované veganské smažené fazole a veganská tekutá vejce z obchodu, jděte do toho.

Budete muset připravit vejce ve tvaru disku, jak je popsáno zde. Tento návod jsem vložil i do tohoto receptu.

Krok 2: vrstva

Zbytek receptu na snídaňový větrník je hračka, jakmile budete mít připravené komponenty.

Jednoduše naaranžujte smažené fazole na moučnou tortillu nebo obal.

Tortilla je pokryta smaženou fazolovou pomazánkou.Tortilla je pokryta smaženou fazolovou pomazánkou.

Zakryjte fazole vajíčkem ve tvaru disku. To vám může vyhovovat, nebo můžete přidat zeleninu.

Tortilla z kulaté mouky byla doplněna smaženými fazolemi, veganskou vaječnou směsí a listy římského salátu.Tortilla z kulaté mouky byla doplněna smaženými fazolemi, veganskou vaječnou směsí a listy římského salátu.

Nyní jsem vyzkoušela větrníky s pečenou červenou paprikou, velmi tence nakrájenými rajčaty a římskými listy. Miluji je všechny!

Moučná tortilla byla naplněna a sroluje se. Opírá se o bílou pracovní plochu.Moučná tortilla byla naplněna a sroluje se. Opírá se o bílou pracovní plochu.

Krok 3: Srolujte a nakrájejte

V tomto okamžiku jednoduše stočíte fólii a poté ji nařežete na příčné řezy.

Neobtěžuji se zastrkávat konce, když koulím větrníky, jako bych to udělal na buřt. Konce můžete odstřihnout, nebo se prostě nebojte, že průřezy s konci mají svůj jedinečný tvar 😊

Abyste pomohli „utěsnit“ buchtu, můžete použít trochu smažených fazolí navíc.

Pokud jde o velikost, rád vyrábím kotouče o tloušťce asi 1 1/2 palce / 4 cm.

Vzorník barevných veganských snídaňových větrníků vyrobených z smažených fazolí, tofu a zeleniny.Vzorník barevných veganských snídaňových větrníků vyrobených z smažených fazolí, tofu a zeleniny.

Jaký typ zábalu bych měl použít?

Každá rolka dá nejvíce snídaňových rohlíků, pokud použijete větší obal o velikosti burrito nebo o průměru 10 palců.

Pokud však máte doma menší balení, není to nic hrozného. Možná si budete chtít zabalit více než 4 s vědomím, že každý z nich vám dá o pár válců méně, než vytvoří zhruba 6 větší balíček.

Můžete použít celozrnný zábal, špenátový zábal, bezlepkový zábal nebo cokoliv chcete. Dokud je dostatečně pevná, měla by fungovat dobře!

Skladování a příprava jídel

Jedním z důvodů, proč jsem přemýšlel o snídaňových větrnících jako o možnosti přípravy jídla, je to, že se snadno udrží několik dní.

Nedoporučuji uchovávat déle než 2 noci; V tomto okamžiku mohou být větrníky trochu kašovité. Ale do té doby bude vše v pořádku.

Myslím, že je jednodušší je uložit do pohodlné nádoby. Pokud mají příliš mnoho úložného prostoru, mohou se rozpadnout. Do této nádoby se dobře vejdou snídaňové větrníky.

Variace Větrníku na snídani

Miluji chuť snídaňových větrníků s jejich kouřovými smaženými fazolemi a pikantní vrstvou tofu z „vajíček“.

Napadá mě však mnoho způsobů, jak kotouče obměňovat. Můžete upravit koření fazolí, aby byly pikantnější. Můžete je dokonce nahradit hummusem (hemmus hummus, pokud chcete trochu více bílkovin) nebo kešu sýrem.

Vejce lze nahradit na tenké plátky nakrájeným tofu, pokud se vám nechce dělat tekuté veganské vejce a potřebujete jiný protein.

Pokud chcete, můžete přidat sušená rajčata, nakládané jalapeños, strouhaný veganský sýr nebo omáčku ze žlutého sýra a / nebo vařené nebo dušené zelené.

Na veganské snídaňové větrníky je samozřejmě spousta sladkých variací k zamyšlení a teď se kolečka točí.

Ale je to chuť, která dělá tento recept silným. Je to tady.

Veganské snídaňové rolky vyrobené z smažených fazolí a vrstev směsi veganských žloutků byly nakrájeny a umístěny na malý kulatý talíř.

Veganské snídaňové rolky s vysokým obsahem bílkovin

Autor – Gena Hamshaw

Čas na přípravu: 50 minut

Čas na vaření: 15 minut

Celkový čas: 1 hodina 5 minut

Výnosy: 4 porce (asi 6 větrníků každá)

 • 4 zábaly velikosti burrito (10 palců/25 cm) (dobře poslouží běžné, špenátové nebo celozrnné zábaly)
 • 3 poháry veganské smažené fazole (1 recept vytvoří 3 šálky; nahraďte smaženou fazolí z obchodu dle vašeho výběru)
 • 2 poháry veganské tekuté vejce (nebo veganská tekutá náhražka vajec z obchodu)
 • listy salátu, plátky rajčat, plátky grilované papriky nebo jiné ingredience dle vašeho výběru (volitelný)
 • Zahřejte 10- nebo 11palcovou (25 cm nebo 28 cm) nepřilnavou pánev na středně nízkou teplotu. Přidejte 1/2 šálku (120 ml) tekuté vaječné směsi nebo tolik, aby zakryla kulatý střed pánve.

 • Toto tekuté vejce se vaří déle než tekuté veganské vejce z obchodu nebo běžné vejce. Vejce je připraveno k otáčení (na omelety nebo kolečka), když se na horním povrchu vytvoří bubliny a povrch začne tuhnout, asi 3 až 4 minuty. Pomocí velké špachtle opatrně otočte vajíčko. Vařte, dokud dno neztuhne, další 2 minuty.

 • Přeneste kruh vařených vajec na talíř nebo chladicí mřížku a opakujte se zbývajícím tekutým vejcem. Vytvoříte 4 nebo 5 kruhů. Než budete pokračovat, nechte kruhy vychladnout na pokojovou teplotu. Kolečka z vajec lze připravit až 2 dny před výrobou větrníků.

 • Pro přípravu větrníku položte fólii na čistou rovnou pracovní plochu. Rozložte 3/4 šálku smažených fazolí přes zábal. Vrstvu fazolí naplňte kulatým vařeným vejcem a poté dostatečným množstvím listů salátu, aby vejce zakryly. Začněte u spodního okraje fólie a zabalte/rolujte ji směrem nahoru, abyste vytvořili dlouhou, těsnou trubici. Použijte trochu smažených fazolí, abyste pomohli horní chlopni obalu přilnout k roli.

 • Otočte šev role na pracovní plochu a nakrájejte roli na kousky, každý asi 4 cm široký (toto je podobné jako při výrobě maki roliček). Tyto malé navijáky se snadno oddělují, takže je okamžitě přeneste do nádoby, kde je můžete pohodlně uložit. Cenit si.

Moc se mi líbila barva a roztomilost, kterou tyto malé rohlíčky dodaly mému ránu, a doufám, že vy také. Pokud vyzkoušíte nějakou zábavnou variantu, dejte mi vědět, rád si o ní poslechnu.

xo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *