Veganské proteinové kuličky – moje rostlinné vaření

By | November 15, 2023

Měkké a žvýkací, tyto veganské proteinové kuličky jsou perfektní odpolední svačinou. Jsou nabité bílkovinami a vlákninou, což z nich dělá perfektní svačinu, kterou budete mít po ruce. Tento recept vyžaduje pouze 5 ingrediencí a 10 minut přípravy!

💚Proč si tento recept zamilujete

 • Vlhké, dekadentní a neuvěřitelně chutné
 • Jednoduchý recept na přípravu, hotový za 10 minut a nevyžaduje kuchyňský robot
 • Vysoce přizpůsobitelné se spoustou kombinací chutí
 • Přenosný a lze jej snadno vzít na cesty

🥜Co budete potřebovat

Nezbytné přísady jako oves, proteinové máslo, arašídové máslo, javorový sirup, čokoládové lupínky a vanilkový extrakt.Nezbytné přísady jako oves, proteinové máslo, arašídové máslo, javorový sirup, čokoládové lupínky a vanilkový extrakt.

📃Poznámky k přísadám a náhradám

 • Oves – Rychlý a rolovaný oves bude fungovat. První z nich bude mít za následek měkčí strukturu, zatímco ovesné vločky budou mít za následek nadýchanější proteinové kuličky.
 • Proteinový prášek – Vyberte si příchuť a značku proteinového prášku, která se vám líbí. Ráda používám Orgain Vanilla Protein Powder.
 • Burákové máslo – Použijte přírodní tekuté arašídové máslo, protože se mnohem snadněji mísí. Místo toho lze použít jiná ořechová másla, jako je mandlové nebo kešu máslo.
 • Javorový sirup – Lze nahradit agávovým nebo datlovým sirupem. K přípravě tohoto receptu budou fungovat také náhražky javorového sirupu s nízkým obsahem cukru a bez cukru.
 • Čokoládové lupínky – Ujistěte se, že používáte veganské čokoládové lupínky, jako jsou kousky tmavé čokolády Enjoy Life.
 • Vanilkový extrakt – Volitelná přísada dodává proteinovým kuličkám nádech vanilkové chuti.

🔪Jak na to

Vypracujte těsto – Smíchejte oves, proteinový prášek a čokoládové lupínky v misce. Míchejte, aby se vše spojilo, poté přidejte javorový sirup, arašídové máslo a vanilkový extrakt. Pomocí stěrky nebo rukou míchejte, dokud nezískáte drobivé těsto.

Tvarujte proteinové kuličky – Pomocí 2 lžic těsta na sušenky odeberte část směsi a vyválejte z nich kuličky.

Vychladíme a podáváme – Vychutnejte si ihned nebo nechte veganské proteinové kuličky před podáváním hodinu ztuhnout v lednici.

Talíř proteinových kuliček a vedle nich 2 prázdné ramekiny.Talíř proteinových kuliček a vedle nich 2 prázdné ramekiny.

✅ Užitečné tipy

 • Textura těsta s proteinem – Těsto by mělo být lehce drobivé, ale dobře držet pohromadě. Pokud je vaše těsto příliš suché, přidejte trochu mléka nebo více arašídového másla.
 • Použijte proteinový prášek, který máte rádi – Vaše veganské proteinové kuličky převezmou chuť vašeho proteinového prášku.
 • Hladší textura – Pokud dáváte přednost tomu, aby energetické kuličky měly jemnější texturu, připravte si ty vaše v kuchyňském robotu smícháním všech ingrediencí, dokud nezískáte drobivé těsto.
 • Vyrobte si energetické tyčinky – Udělejte z tohoto receptu energetické tyčinky tak, že těsto pevně vtlačíte do vyložené formy 8×8. Necháme 1 až 2 hodiny vychladit v lednici a poté nakrájíme na tyčinky.
 • Ukázat kreativitu – Změňte přísady, abyste vytvořili různé příchutě a udrželi věci zajímavé! Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je vyměnit příchuť použitého proteinového prášku.

✨Varianty příchutí a doplňky

Radost z mandlí – Nahraďte arašídové máslo mandlovým máslem. Můžete také přidat 1-2 lžíce sušeného kokosu. Použít můžete i moje domácí mandlové a kokosové máslo.

Ovesná kaše s rozinkami – Nahraďte čokoládové lupínky stejnými díly rozinek a vmíchejte ¼ lžičky mleté ​​skořice.

Čokoláda – Použijte proteinový prášek s čokoládovou příchutí. Můžete také přimíchat 1 až 2 lžíce kakaového prášku, ale pokud je směs příliš suchá, možná budete muset přidat trochu mléka.

Mrkvový koláč – Smíchejte ¼-⅓ nastrouhané mrkve, ¼ lžičky mleté ​​skořice a malou špetku muškátového oříšku. Pro tuto variaci doporučuji použít proteinový prášek s příchutí vanilky nebo mrkvového dortu.

Talíř proteinových kuliček s kopečkem arašídového másla, ovsa a čokoládových lupínků v pozadí.Talíř proteinových kuliček s kopečkem arašídového másla, ovsa a čokoládových lupínků v pozadí.

❄️Uložení návrhů

Lednička – Veganské proteinové kuličky lze ve vzduchotěsné nádobě uchovávat v chladničce až týden.

Mrazák – Mohou být zmrazeny po dobu 3 měsíců. Chcete-li je zmrazit, položte je na plech v jedné vrstvě a zmrazte je na 1 až 2 hodiny nebo do ztuhnutí. Poté je můžete přenést do sáčku na zip a zmrazit.

Před podáváním je rozmrazte při pokojové teplotě, dokud nejsou dostatečně měkké k jídlu.

❔Často kladené otázky

Proč se mi rozpadají proteinové kuličky?

Pokud zjistíte, že se vám proteinové kuličky drolí a nedrží pohromadě, může být těsto příliš suché. Tuto situaci napravíte přidáním malého množství mléka nebo arašídového másla, aby těsto bylo lepivější a snadněji se tvarovalo do koule.

Jsou proteinové kuličky bez lepku?

Tyto proteinové kuličky jsou bez lepku, protože všechny použité ingredience neobsahují lepek. Výběr certifikovaného bezlepkového ovsa je zásadní, aby se zabránilo křížové kontaminaci během zpracování potravin.

Na talíři si dejte kopeček proteinu s trochou ovesných vloček, čokoládových lupínků a kouskem arašídového másla na boku.Na talíři si dejte kopeček proteinu s trochou ovesných vloček, čokoládových lupínků a kouskem arašídového másla na boku.

📖 Recept

Talíř proteinových kuliček s ovesnými vločkami a kopečkem arašídového másla na boku.Talíř proteinových kuliček s ovesnými vločkami a kopečkem arašídového másla na boku.

Veganské proteinové kuličky

Meesha

Měkké a žvýkací, tyto veganské proteinové kuličky jsou perfektní odpolední svačinou. Jsou nabité bílkovinami a vlákninou, což z nich dělá perfektní svačinu, kterou budete mít po ruce. Tento recept vyžaduje pouze 5 ingrediencí a 10 minut přípravy!