Veganské lívance – moje rostlinná kuchyně

By | November 11, 2023

Tyto veganské lívance jsou lehké, houbovité a mají všechna zákoutí! Jsou snadno vyrobitelné a vyžadují pouze 5 jednoduchých ingrediencí. Velmi univerzální, můžete své lívance ozdobit sladkými nebo slanými polevy!

V poslední době si k snídani pochutnávám na těchto výborných lívancích! Jsou lehké, vzdušné a mají dokonalou měkkou texturu, která mě nutí chtít víc. Můj oblíbený způsob, jak je jíst, je potřít silnou vrstvou veganského másla a doplnit ji míchaným hedvábným tofu a sklenicí proteinové ledové kávy.

💚Proč si tento recept zamilujete

 • Lehké, ale vydatné s příjemnou houbovitou texturou
 • Recept na jednu misku, který vyžaduje pouze 5 ingrediencí
 • Univerzální a dobře se kombinuje s různými polevami
 • Zmrazitelný recept ideální pro přípravu jídel

🤔Co jsou to lívanečky

Crumpets je tradiční anglický chléb vyrobený z jednoduchého těsta z mouky, droždí a vody. Těsto se pak nechá vykynout a vykynout, než se upeče na pánvi nebo na pánvi pomocí formiček na lívanečky.

Palačinky mají jedinečnou texturu, ve které jsou uvnitř měkké a porézní, přičemž mají lehce křupavou kůrku. Jejich textura se dá popsat mezi palačinkami a anglickými muffiny. Často se polévají pomazánkami jako med, džem a máslo a tradičně se podávají k čaji.

🌾Co budete potřebovat

Nezbytné přísady jako mouka, voda, sůl, prášek do pečiva, cukr a droždí.Nezbytné přísady jako mouka, voda, sůl, prášek do pečiva, cukr a droždí.

📃Poznámky k přísadám a náhradám

 • Mouka – Používám univerzální mouku. Můžete použít chlebovou mouku, ale výsledkem budou měkčí palačinky. Aby byl tento recept bezlepkový, použijte bezlepkovou směs 1:1.
 • Droždí – Preferovanou volbou je instantní droždí. Pokud používáte aktivní sušené droždí, musíte je nejprve aktivovat.
  • V míse smícháme droždí, vodu a cukr a necháme asi 5 minut uležet, dokud nezačne pěnit. Pokračujte přidáním zbytku ingrediencí.
 • Cukr – Lze použít jakékoli granulované sladidlo, jako je třtinový cukr, hnědý cukr nebo běžný stolní cukr.

🥣Jak na to

Příprava palačinkového těsta – V míse smícháme všechny ingredience. Metličkou nebo lžící intenzivně šlehejte 3 až 4 minuty nebo dokud není těsto hladké.

Těsto na lívanečky v míse se šlehačem na boku.Těsto na lívanečky v míse se šlehačem na boku.

Těsto odpočiňte – Nechte 30 až 45 minut odpočívat na teplém místě. Povrch zpění.

Vaření lívanců – Namažte podložky na lívanečky s nepřilnavým sprejem nebo olejem. Zahřejte pánev nebo pánev na středně vysokou teplotu. Vložte kroužky na palačinky do pánve a nalijte do každého kroužku ¼ šálku těsta. (Pokud je váš prsten větší, možná budete muset přidat další pastu).

Vařte 6 až 9 minut nebo dokud povrch neztuhne. Odstraňte kroužky pomocí kleští. V případě potřeby je otočte a opékejte 1 až 2 minuty z druhé strany, aby lehce zhnědly.

✅ Užitečné tipy

 • Kynutí těsta v chladném klimatu – Abyste zajistili, že těsto na lívanečky v chladném počasí dobře kyne, vložte jej do trouby se zapnutým světlem trouby.
 • Kroužky na lívanec – Pokud nemáte kroužky na lívanečky, můžete místo toho použít kroužky od vajec. Můžete si také vyrobit vlastní prsteny pomocí hliníkové fólie. Doporučuji vám podívat se na toto video „Jak vyrobit lívancové kroužky“.’
 • Namažte kroužky – Před použitím namažte kroužky, abyste zajistili snadné vyjmutí, zvláště pokud používáte hliníkové kroužky místo nepřilnavých kroužků.
 • Upravte teplotu – Možná budete muset snížit teplotu, pokud váš lívanec hnědne příliš rychle.

🧈Jak podávat

Zde je několik nápadů na polevy pro vaše veganské lívance:

Vyjímání lívanec z hromady s více lívaneckami v pozadí.Vyjímání lívanec z hromady s více lívaneckami v pozadí.

❄️Uložení návrhů

Lednička – Vložte veganské lívance do vzduchotěsné nádoby nebo sáčku na zip. V lednici vydrží čerstvé 4 až 5 dní.

Mrazák – Tyto lívance lze zmrazit po dobu 3 měsíců. Před zmrazením je skladujte v mrazicích sáčcích nebo nádobách.

Přehřívání – Zmrazené lívance dejte přes noc do lednice, aby se rozmrazily. Poté jej můžete znovu ohřát v toustovači, klasické troubě nebo pánvi.

❔Často kladené otázky

Jsou palačinky lívanečky?

Přestože se lívanečky a palačinky připravují na pánvi, jedná se o 2 různé druhy potravin. Cuffety jsou kváskový chléb, zatímco palačinky používají jako kypřící prášek do pečiva.

Struktura lívanců a palačinek je také velmi odlišná. Palačinky jsou měkké a mají jedinečnou houbovitou texturu, zatímco palačinky jsou měkké a nadýchané. Palačinky jsou také mnohem tlustší než běžné palačinky.

Jsou lívance bez lepku?

Původní receptura na lívanečky obsahuje pšeničnou mouku a není vhodná pro osoby dodržující bezlepkovou dietu. Naštěstí ji můžete vyrobit bez lepku, když nahradíte univerzální mouku bezlepkovou směsí v poměru 1:1.

Palačinky rozložené na dřevěné desce pokryté pečicím papírem s marmeládou a nožem na máslo v pozadí.Palačinky rozložené na dřevěné desce pokryté pečicím papírem s marmeládou a nožem na máslo v pozadí.

🍽️Další recepty na veganské čaje

Pokud jste udělali tento recept, zanechte hodnocení a komentář níže, rádi od vás uslyšíme! Přihlaste se k odběru My Plantiful Cooking a získejte nové recepty přímo do vaší schránky! Sledujte nás na InstagramuFacebook a Pinterest získat nejnovější aktualizace. 😉

📖 Recept

Stoh lívanců na dřevěné desce s více lívaneckami v pozadí.Stoh lívanců na dřevěné desce s více lívaneckami v pozadí.

Veganské lívanečky

Meesha

Tyto veganské lívance jsou lehké, houbovité a mají všechna zákoutí! Jsou snadno vyrobitelné a vyžadují pouze 5 jednoduchých ingrediencí. Velmi univerzální, můžete své lívance ozdobit sladkými nebo slanými polevy!