Veganské jablečné palačinky – moje rostlinné vaření

By | November 11, 2023

Přejděte na recept

Vytiskněte recept

Začněte svůj den správně s hromadou lahodných veganských jablečných palačinek! Tyto palačinky jsou husté, vydatné a plné teplých chutí. Recept je jednoduchý, vyrobený v mixéru a hotový za 20 minut.

Máte v zadní části lednice otevřenou sklenici jablečného pyré? Nenechte to přijít nazmar; proměňte to v lahodné palačinky s jablečným pyré! Jsou perfektní snídaní do chladného počasí, která je útulná, uklidňující a neuvěřitelně uspokojující.

Tyto palačinky jsou navíc velmi univerzální a lze je podávat se sladkými i slanými polevami. Osobně je miluji, když je snoubím s míchaným hedvábným tofu nebo šálkem proteinové horké čokolády a připravím si snídani plnou bílkovin.

Skočit do:

💚Proč si tento recept zamilujete

 • Skvělý recept, jak spotřebovat zbytky jablečného pyré
 • Super hustý, vlhký a vydatný
 • Zdravé, výživné a s vysokým obsahem vlákniny
 • Vhodné do mrazničky, takže je ideální pro přípravu jídel
Nezbytné ingredience jako oves, mléko, jablečný protlak a javorový sirup v miskách na šedém pozadí. Nezbytné ingredience jako oves, mléko, jablečný protlak a javorový sirup v miskách na šedém pozadí.

📃Poznámky k přísadám/náhradám

 • Oves – Rychlý a rolovaný oves bude fungovat. V případě potřeby použijte jeden certifikovaný bezlepkový. Poslouží také ovesná mouka zakoupená v obchodě, ale nezapomeňte použít stejné množství podle hmotnosti.
 • Mléko -Používám sójové mléko, ale budou fungovat i jiná rostlinná mléka, jako je mandlové, ovesné nebo kešu mléko.
 • Jablečná omáčka – Bude fungovat jak jablečná omáčka z obchodu, tak domácí. Jen se ujistěte, že není přislazený.
 • Javorový sirup – Lze nahradit jiným tekutým sladidlem, jako je agáve nebo sirup bez cukru.

🔪Jak na to

Ovesná mouka v mixéru.Ovesná mouka v mixéru.

Ovesné vločky melte ve vysokorychlostním mixéru, dokud se nezmění na mouku.

Palačinkové těsto v mixéru.Palačinkové těsto v mixéru.

Přidejte zbytek ingrediencí a míchejte, dokud se vše dobře nespojí. Pokud je těsto příliš husté, přidejte trochu mléka.

Částečně uvařená palačinka na nepřilnavé pánvi.Částečně uvařená palačinka na nepřilnavé pánvi.

Nalijte ¼ šálku těsta do předehřáté pánve. Vařte, dokud se nezačnou tvořit bubliny a okraje vypadají suché, asi 2–3 minuty.

Palačinka vařená na nepřilnavé pánvi na bílé přeložené utěrce.Palačinka vařená na nepřilnavé pánvi na bílé přeložené utěrce.

Otočte a opékejte 1 až 2 minuty z druhé strany. Opakujte, dokud se těsto nespotřebuje. Ozdobte polevou dle vlastního výběru a vychutnejte si horké.

✔ Užitečné tipy

 • Připravte těsto na palačinky bez mixéru -Místo ovsa použijte stejné množství ovesné mouky nebo víceúčelové mouky podle hmotnosti. Pomocí malé metly nebo vidličky smíchejte všechny ingredience v misce, dokud se dobře nespojí.
 • Upravte konzistenci těsta – Upravte konzistenci svého těsta přidáním více mléka nebo mouky. Silnější těsto vytvoří nadýchanější palačinky, zatímco řidší těsto vytvoří tenčí palačinky.
 • Použijte dobrou nepřilnavou pánev – Velmi doporučuji používat nepřilnavou pánev a pružnou špachtlí vytvořit tento recept, protože to značně usnadní proces vaření.
 • Vařte na středně nízké až střední teplotě – To zajistí, že palačinky budou propečené, aniž by se připálily.
 • Palačinky nevyrovnávejte – Během vaření na palačinky neklepejte ani netlačte stěrkou. Tím se vyfouknou všechny vzduchové bubliny v palačinkách a výsledkem budou ploché, smutné palačinky.

✨Varianty a doplňky

Přidejte zábavné doplňky k těmto veganským jablečným palačinkám a oživte věci! Zde je několik nápadů, jak začít:

Koření – Tento recept vyžaduje pouze mletou skořici, ale můžete přidat další! Některá koření, která skvěle fungují v palačinkách, jsou dýňové koření, muškátový oříšek a nové koření.

Čokoládové lupínky – Jeden z mých oblíbených doplňků, když mám chuť na něco shovívavějšího! Obvykle používám čokoládové kousky Enjoy Lifekteří jsou vegani.

Jablko – Zkuste do těsta na palačinky přidat nastrouhané jablko. Snižte množství přidaného mléka na ⅔ šálku a v případě potřeby přidejte později.

Mouka – Ovesnou mouku lze nahradit špaldovou, všestrannou nebo celozrnnou moukou. Budete potřebovat pouze 1 ½ šálku mouky.

🍓Ozdoby a nápady na prezentaci

Hromádku jablečných palačinek pokapejte javorovým sirupem. Hromádku jablečných palačinek pokapejte javorovým sirupem.

❄️Uložení návrhů

Lednička – Zbylé veganské jablečné palačinky lze chladit 3 až 4 dny ve vzduchotěsné nádobě.

Mrazák – Nechte palačinky úplně vychladnout. Poté je uložte do mrazicí nádoby nebo sáčku se zipem a mezi každou palačinku navrstvěte kus voskového papíru, aby se neslepily. Mohou být zmrazeny po dobu 3 měsíců. Palačinky lze ohřívat přímo po zmražení.

Přehřívání – Palačinky lze ohřát v mikrovlnné troubě během 30 sekund, dokud se neprohřejí. Nebo je můžete znovu zahřát v troubě předehřáté na 180 C/350 F po dobu 8 až 12 minut. Palačinky lze také ohřívat v toustovači.

❔Často kladené otázky

Proč moje palačinky nejsou nadýchané?

Pokud jsou vaše veganské jablečné palačinky husté a nadýchané, zkontrolujte, zda je váš prášek do pečiva stále vhodný k použití. Do horké vody dejte malé množství prášku do pečiva. Bubliny by se měly začít tvořit okamžitě. Pokud ne, je čas koupit nový!

Vaše palačinkové těsto může být také příliš tekuté a výsledkem jsou ploché, tenké palačinky. Můžete to rychle napravit přidáním další mouky.

Proč se mi palačinky lepí na pánev?

Pokud máte problémy s nepřilnavou pánví, může to být způsobeno jejím stářím nebo poškozením. V průběhu času se může nepřilnavý povlak opotřebovat nebo poškodit, pokud se s ním nezachází správně.

Důrazně doporučujeme, abyste zvážili pořízení nové pánve. Mezitím však můžete pánev namazat větším množstvím oleje, abyste zjistili, zda to pomůže zmírnit problém.

Jsou tyto palačinky bezlepkové?

Vzhledem k tomu, že tyto jablečné palačinky jsou vyrobeny z ovsa, jsou přirozeně bezlepkové. Během zpracování však může dojít ke křížové kontaminaci a v případě potřeby se doporučuje získat certifikovanou bezlepkovou značku.

Zásobník palačinek s trojúhelníkovým výřezem na talíři s vidličkou a konvicí kávy v pozadí. Zásobník palačinek s trojúhelníkovým výřezem na talíři s vidličkou a konvicí kávy v pozadí.

📖 Recept

Zásobník jablečných palačinek na talíři s vidličkou s konvicí kávy v pozadí.Zásobník jablečných palačinek na talíři s vidličkou s konvicí kávy v pozadí.

Veganské jablečné palačinky

Meesha

Začněte svůj den správně s hromadou lahodných veganských jablečných palačinek! Tyto palačinky jsou husté, vydatné a plné teplých chutí. Recept je jednoduchý, vyrobený v mixéru a hotový za 20 minut.

Čas na přípravu 5 minut

Čas na vaření 15 minut

Celkový čas 20 minut

Chod Snídaně

Kuchyně americký

Porce 4 porce (3 palačinky/porce)

Kalorie 212 kilokalorií

Ingredience

Zabraňte ztmavnutí obrazovky

Instrukce

 • Ovesné vločky melte ve vysokorychlostním mixéru, dokud se nezmění na mouku.

  2 šálky ovesných vloček

 • Přidejte zbytek ingrediencí a míchejte, dokud se vše dobře nespojí. Pokud je těsto příliš husté, přidejte trochu mléka.

  1 hrnek rostlinného mléka, ⅔ šálek jablečného pyré, 2 lžíce javorového sirupu, 2 lžičky droždí, 1 lžička vanilkového extraktu, 1 lžička mleté ​​skořice

 • Nepřilnavou pánev vymažte trochou oleje a zahřívejte na středně nízkou až střední teplotu.

 • Nalijte ¼ šálku těsta do pánve. Vařte, dokud se nezačnou tvořit bubliny a okraje vypadají suché, asi 2–3 minuty.

 • Otočte a opékejte 1 až 2 minuty z druhé strany. Opakujte, dokud se těsto nespotřebuje.

 • Ozdobte polevou dle vlastního výběru a vychutnejte si horké.

Poznámky

Užitečné tipy

 • Připravte těsto na palačinky bez mixéru -Místo ovsa použijte stejné množství ovesné mouky nebo víceúčelové mouky podle hmotnosti. Pomocí malé metly nebo vidličky smíchejte všechny ingredience v misce, dokud se dobře nespojí.
 • Upravte konzistenci těsta – Upravte konzistenci svého těsta přidáním více mléka nebo mouky. Silnější těsto vytvoří nadýchanější palačinky, zatímco řidší těsto vytvoří tenčí palačinky.
 • Použijte dobrou nepřilnavou pánev – K přípravě tohoto receptu vřele doporučuji použít nepřilnavou pánev a pružnou stěrku, protože to výrazně usnadní vaření.
 • Palačinky nevyrovnávejte – Během vaření na palačinky neklepejte ani netlačte stěrkou. Tím se vyfouknou všechny vzduchové bubliny v palačinkách a výsledkem budou ploché, smutné palačinky.


Úložný prostor – Uchovávejte zbytky veganských jablečných palačinek ve vzduchotěsné nádobě a v lednici vydrží 3 až 4 dny. Také dobře mrazí a lze je zmrazit až 3 měsíce. Umístěte vrstvu voskového papíru mezi každý krep pro snadné oddělení.
Ohřívání – Zmrazené palačinky můžete buď ohřát v mikrovlnné troubě v 30sekundových dávkách, v předehřáté troubě na 180°C/350F po dobu 8 až 12 minut, nebo v toustovači.

Výživa

Kalorie: 212kilokaloriíSacharidy: 40GProtein: 6GTlustý: 3GNasycený tuk: 1GPolynenasycené tuky: 1GMononenasycený tuk: 1GSodík: 298mgDraslík: 203mgVlákno: 5GCukr: desetGVitamín A: 13UIVitamín C: 1mgVápník: 231mgŽehlička: 2mg

Vypočítané nutriční informace jsou pouze hrubým odhadem a jsou poskytovány jako laskavost. Mějte na paměti, že hodnota se bude lišit v závislosti na proměnných, jako je konkrétní značka nebo typ použitého produktu. Chcete-li získat co nejpřesnější zobrazení, důrazně doporučujeme, abyste si jej vypočítali sami se skutečným množstvím a typem použité přísady.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *