Veganská vejce Benedikt – Veganský školní večer

By | November 15, 2023

Zveřejněno dne 30.08.2023 Richardem. Naposledy aktualizováno 27.09.2023 Richardem.

Jednoduché a chutné veganské vejce Benedikt vyrobené s mou veganskou holandskou omáčkou a grilovaným tofu. Ideální pro nedělní brunch nebo speciální snídani.

Tato veganská vejce benedikt byla nutností po mém úspěchu s mou domácí veganskou holandskou omáčkou! Jaký lepší způsob, jak dobře využít tu nádhernou jasnou a pikantní omáčku! Mluvíme o veganské šunce na opečených anglických muffinech, přelitých grilovaným tofu a veganskou holandskou omáčkou!

Místo dokonalého receptu na veganské sázené vejce (nebojte se, pracuji na něm!) používáme středně tvrdé nebo pevné tofu, které bylo grilované k dokonalosti. Věřte mi, je to dobré jako každé sázené vejce!

Veganská vejce Benedikt
Skočit do:

🧈 Ingredience na veganská vejce Benedikt

Nejprve budete muset udělat dávku mé veganské holandské omáčky. Nebo si můžete zakoupit verzi zakoupenou v obchodě. Je to tvoje! Můj recept je ale velmi jednoduchý, takže se nebojte udělat si vlastní.

Kompletní ingredience najdete jako vždy v receptu dole na stránce. Pokud jste připraveni začít, zamiřte tam, jinak budete potřebovat k výrobě perfektních veganských vajec Benedict toto:

přísad
 • 1 várka mého receptu na veganskou holandskou omáčku
 • anglický muffin (nakrájený na polovinu)
 • tofu (pevné nebo středně pevné. Já používám značku Cauldron)
 • olivový olej
 • Kala Namak (nebo obyčejná jemná mořská sůl)
 • Černý pepř
 • veganská uzená šunka (používám značku Squeaky Bean)
 • pažitka (jemně nakrájená, k podávání)
veganská holandská omáčka

🥣 Veganská vaječná Benediktova metoda

Zde je návod, jak vyrobit perfektní veganská vejce Benedikt. Děj: Je to SUPER snadné!

Opékané anglické muffiny

1. Nejprve si opečeme naše anglické muffiny a navrch potřeme hladkou vrstvu veganské holandské omáčky. Někteří lidé dávají přednost máslu, ale já miluji štiplavou chuť VÍCE veganské holandské na mých veganských vejcích Benedict.

veganská šunka

2. Dále muffiny poklademe veganskou šunkou. Moje oblíbená značka je Squeaky Bean, ale klidně použijte, co chcete! Zkuste si vybrat nějakou s příjemnou kouřovou příchutí!

nakrájíme tofu

3. Nakrájejte dvě kolečka středního nebo pevného tofu a grilujte nebo opečte na olivovém oleji. Nahoře by měly být lahodně zlaté a posypané kala namak (černá sůl) a černý pepř. Položte na veganskou šunku.

Veganská vejce Benedikt

4. Nakonec položte grilované tofu veganskou holandskou omáčkou a poté čerstvou pažitkou! A bingo! Jste připraveni sloužit!

Veganská vejce Benedikt

🔀 Poznámka ke Kala Namak

Dobře, takže toto je jediná ingredience v tomto receptu na veganská vejce benedikt, kterou vy umět neslyšel o tom. Ale nebojte se. Je to prostě druh mořské soli vařený při velmi vysoké teplotě, aby se získala sirná chuť. Hodně se používá v kuchyni jihovýchodní Asie a je velmi užitečné pro napodobování chuti vajec ve veganských jídlech.

Kala Namak (někdy se mu říká černá sůl, i když je to ve skutečnosti matně růžová barva) najdete v obchodech se zdravou výživou nebo v asijských supermarketech. Jinak zkuste online!

Holandský vegan

🔪 Vybavení

Naštěstí k přípravě tohoto receptu na veganská vejce benedikt potřebujete pouze jednu věc: pánev na vaření tofu. K opékání anglických muffinů můžete použít toustovač, ale já mám tendenci opékat své na suché pánvi, než přidám olivový olej! Velmi snadné!

Veganská vejce Benedikt

🤷‍♀️ Veganská vejce Benedikt FAQ

Otázka: Můžete udělat veganskou holandskou?

A: Ano! Holandská omáčka se tradičně vyrábí z másla a vajec, takže není veganská. Zde je však snadný veganský alternativní recept, který dokonale funguje s veganskými vejci Benedict.

Otázka: Jaká jsou florentská vejce?

A: Vejce Florentine jsou vejce Benedikta se zvadlým špenátem místo šunky. Pokud pro tento recept nenajdete veganskou šunku, klidně ji nahraďte špenátem.

Veganská vejce Benedikt
Veganská vejce Benedikt

Richard Makin

Jednoduché a chutné veganské vejce Benedikt vyrobené s mou veganskou holandskou omáčkou a grilovaným tofu. Ideální pro nedělní brunch nebo speciální snídani.

Čas na přípravu deset minut

Čas na vaření deset minut

Celkový čas 20 minut

Chod Snídaně, brunch, příloha

Kuchyně Všechny, americké, anglické, francouzské

Porce 2 porcí

Kalorie 177 kilokalorií

Ingredience

Instrukce
 • Pokud jste to ještě neudělali, udělejte si várku mého receptu na veganskou holandskou omáčku.

  1 várka mého receptu na veganskou holandskou omáčku

 • Obě poloviny anglického muffinu opečte a dejte stranou.

  1 anglický muffin

 • Blok tofu otočte na bok a na boku ho rozkrojte napůl, abyste získali dva kusy tofu o tloušťce asi 1,5 až 2 cm. Pomocí vykrajovátka na cukroví vykrojte z tofu dvě kolečka o něco menší, než jsou vaše muffiny.

  200 g tofu

 • Umístěte pánev na střední teplotu a přidejte olivový olej. Smažte tofu po dobu 5 minut nebo dozlatova, poté otočte a opakujte na druhé straně. Posypte kala namak (nebo mořskou solí) a opepřete a poté vypněte oheň.

  2 lžičky olivového oleje, špetka kala namak, špetka černého pepře

 • Na opečené půlky muffinů potřete malé množství veganské holandské omáčky. Navrch dejte dva plátky veganské šunky na polovinu muffinu a poté kousek tofu. Těsně před podáváním rozdělte zbývající veganskou holandskou omáčku mezi dvě porce a nalijte ji na tofu.

  4 kusy veganské uzené šunky

 • Posypeme pažitkou a podáváme.

  pažitka

Poznámky

Poznámka: Vzhledem k tomu, že tento recept používá mou Vegan Hollandaise Sauce, která existuje jako samostatný recept, a také veganskou šunku, kterou plugin WordPress Recipe Maker nerozpoznal, jsou nutriční údaje pro tento recept velmi nepřesné. Nespoléhejte na hodnoty uvedené u tohoto receptu.

Výživa

Kalorie: 177kilokaloriíSacharidy: 14GProtein: 11GTlustý: 9GNasycený tuk: 1GPolynenasycené tuky: 3GMononenasycený tuk: 4GSodík: 108mgDraslík: 60mgVlákno: 3GCukr: 3GVitamín A: 1UIVápník: 201mgŽehlička: 2mg

Klíčové slovo Veganská vejce Benedikt, veganská holandská omáčka

Líbí se vám tento recept?Dejte mi vědět na Instagramu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *