Veganská pepřová omáčka – školní noční vegan

By | November 13, 2023

Zveřejněno 31.10.2023 Richardem. Naposledy aktualizováno 31.10.2023 Richardem.

Můj recept na lahodně krémovou veganskou pepřovou omáčku se snadno připravuje s hrstkou ingrediencí. Bohatý a dekadentní!

Tato veganská pepřová omáčka je neuvěřitelně krémová a bohatá, překypující pikantní pepřovou chutí. Příprava a přeměna jakéhokoli jídla ve skutečně dekadentní veganský steakhouse vám zabere méně než 20 minut!

Je to perfektní příloha k mému tofu steaku s bramborovou kaší! Klasická chuťová kombinace bohatého koňaku a štiplavého pepře uspokojí i ty nejsilnější steakové omáčky a navíc je zcela veganská!

veganská pepřová omáčka
Skočit do:

🧈 Ingredience na veganskou pepřovou omáčku

U tohoto receptu na veganskou pepřovou omáčku jsem se ze všech sil snažil udržet věci co nejklasičtější. Byl jsem super inspirován tímto od BBC Good Food, který vyžaduje brandy a smetanu. Někdy se musíte podívat na originální neveganské recepty, abyste veganskou verzi úplně trefili, a to je přesně to, co jsem udělal!

Požadované ingredience

Jako vždy úplný seznam ingrediencí pro mou veganskou pepřovou omáčku najdete dole na stránce. Ale prozatím je zde vše, co budete k přípravě tohoto receptu potřebovat:

 • 1 lžíce veganského másla (nebo olivového oleje)
 • ½ cibule (nakrájená velmi jemně)
 • 3 lžičky drceného černého pepře
 • 150 ml koňaku (nebo bílého vína)
 • 350 ml veganského vývaru (pokud je to možné, použijte odrůdu s příchutí „hovězí“)
 • 100 ml veganské smetany (nebo kokosové smetany)
 • Vločková mořská sůl
veganská pepřová omáčka

🥣 Jak vyrobit veganskou pepřovou omáčku

Metoda tohoto receptu na veganskou pepřovou omáčku je super jednoduchá. Pro mě je klíč ke skvělé chuti v pořadí, ve kterém přidáváte ingredience, tak mi dejte vědět, jak se mi líbí!

cibule a česnek

1. Nejprve si orestujeme cibuli, česnek a kuličky pepře. Lidé někdy zapomínají, že zrnka pepře jsou koření, a jako většina koření jejich chuť ještě více vynikne, když se opéká! Takže tím začneme.

omáčku podusíme

2. Nyní přidáme náš koňak. To je složka zodpovědná za bohatost omáčky, ale je důležité ji před přidáním vývaru dobře zredukovat. Jakmile přidáte vývar, zredukujte ho asi o ¾ nebo dokud nebude pěkně hustý a lesklý.

přidejte smetanu

3. Nakonec do pepřové omáčky přidáme naši veganskou smetanu. Nepřidávejte vše najednou, omáčka by se mohla rozdělit. Rád přidávám polovinu na mírném ohni, pak pánev sundáme z ohně a přidám zbývající polovinu.

promícháme a podáváme

4. Zbývá pouze zamíchat a podávat! Super jednoduché. Pokud udržujete veganskou pepřovou omáčku před podáváním teplou, ujistěte se, že je na velmi nízké teplotě, jinak omáčka ztratí svou krémovitost.

veganská pepřová omáčka na tofu steaku

🔀 Jak skladovat a ohřívat

Pokud děláte příliš mnoho veganské pepřové omáčky nebo si ji rádi připravujete s předstihem, zde je můj tip. Jako u každé smetanové omáčky není dobré nechat ji vychladnout a poté přivést zpět k varu: zahřívat by se měla postupně a pomalu.

Omáčku skladujte ve vzduchotěsné nádobě v lednici, přendejte ji do malého kastrůlku a zahřejte na co nejnižší teplotu. Můžete také ohřívat v mikrovlnné troubě v 10 sekundových dávkách na výkon přibližně 60 %.

veganská pepřová omáčka

🔪 Vybavení, které budete potřebovat

Tento recept na veganskou pepřovou omáčku je nenáročný na vybavení! Vše, co budete potřebovat, abyste mohli začít, je pánev a lopatka. Nic zvláštního! Nezapomeňte si připravit lahodné přílohy, které budete podávat s touto omáčkou, jako je moje veganská bramborová kaše nebo veganský steak!

veganská pepřová omáčka

🤷‍♀️ Časté dotazy k veganské pepřové omáčce

Otázka: Co je to pepřová omáčka?

Odpověď: Pepřová omáčka je smetanová omáčka vyrobená z vývaru s pepřem, který se redukuje do zhoustnutí. Jako veganskou alternativu používáme veganskou smetanu nebo kokosovou smetanu.

Otázka: Odkud pochází pepřová omáčka?

Odpověď: Jeho přesný původ je trochu obtížné určit, ale je běžně spojován s francouzskou kuchyní a často se podává ke steakům a dalším grilovaným nebo pečeným masům. Tentokrát podáváme s grilovanými tofu steaky.

veganská pepřová omáčka
veganská pepřová omáčka

Richard Makin

Můj recept na lahodně krémovou veganskou pepřovou omáčku se snadno připravuje s hrstkou ingrediencí. Bohatý a dekadentní!

Čas na vaření 19 minut

Celkový čas 19 minut

Chod Hlavní jídlo, přílohy

Kuchyně Všichni, Američané, Angličané

Porce 2 porcí

Kalorie 364 kilokalorií

Ingredience

Instrukce
 • Umístěte střední pánev na středně nízkou teplotu a přidejte veganské máslo.

  1 lžíce veganského másla

 • Jakmile jsou horké a rozpuštěné, přidejte do pánve cibuli a mletou papriku. Smažte 3 až 4 minuty nebo dokud není cibule provařená a změkčená, ale těsně předtím, než začne hnědnout.

  ½ cibule, 3 lžičky drceného černého pepře

 • Přidejte koňak (nebo červené víno) a vařte, dokud se nezredukuje na polovinu (asi 5 minut).

  150 ml brandy

 • Přidejte veganský vývar a znovu vařte, dokud se tentokrát nezredukuje o tři čtvrtiny (asi 10 minut). Mírně snižte teplotu a přidejte polovinu veganské smetany.

  350 ml veganského vývaru

 • Promíchejte, aby se smetana spojila, zahřejte a poté stáhněte z ohně. Za stálého míchání pomalu přiléváme zbylou veganskou smetanu. Zkontrolujte koření a podávejte.

  100 ml veganské smetany, Vločková mořská sůl

Výživa

Kalorie: 364kilokaloriíSacharidy: 7GProtein: 3GTlustý: 18GNasycený tuk: 6GPolynenasycené tuky: 1GMononenasycený tuk: 2GTrans tuky: 0,03GCholesterol: 0,2mgSodík: 927mgDraslík: 3mgVlákno: 3GCukr: 3GVitamín A: 640UIVápník: 31mgŽehlička: 1mg

Klíčové slovo veganská pepřová omáčka, veganská steaková omáčka

Líbí se vám tento recept?Dejte mi vědět na Instagramu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *