Veganská kuřecí křidélka Buffalo (domácí seitan)

By | November 16, 2023

Můžeme vydělávat peníze nebo produkty od společností uvedených v tomto článku.

Sdílení je starostlivé!

(Poslední aktualizace: 26. ledna 2023)

Tato lahodná veganská kuřecí křidélka jsou vyrobena podle jednoduchého domácího receptu na seitan (většinou jen z mouky) a jsou tak ekonomická a chutná!

Jsou vhozeni do mého domu Veganská buvolí omáčka (ale použijte svůj oblíbený) a upečte do zlatova.

Na tomto receptu mám nejraději, že ho může udělat každý: hlavní složkou je všestranná mouka místo životně důležitého pšeničného lepku, který může být těžší sehnat.

Je také mnohem dostupnější než falešné masné výrobky z obchodu. Obvykle představují největší výdaj při nakupování potravin a vyrobit si vlastní s tímto receptem je mnohem levnější!

Pečená veganská křídla s rostlinným rančem.

SLOŽENÍ:

 • Univerzální mouka – Můžete použít i chlebovou mouku, která obsahuje ještě vyšší množství bílkovin.
 • voda – Stačí vychladit čistou vodu, se kterou smícháte mouku.
 • Zeleninový vývar a koření na drůbež – Seitanová křídla se v něm uvaří, aby se zahájila první polovina procesu vaření a přidaly se tuny chuti! Pokud nemáte koření na drůbež, jednoduše smíchejte dohromady tolik z následujících, kolik máte: šalvěj, tymián, rozmarýn, majoránku, muškátový oříšek, česnek a cibulový prášek.
 • Buvolí omáčka – Na křídla klidně použijte svou oblíbenou omáčku!

Horká křídla s ranč na bílé plotně.Horká křídla s ranč na bílé plotně.

Vegetariánská seitanová křídla bez kostí

Výroba těchto vegetariánských křídel bez masa vyžaduje trochu více času. Většinu času však strávíte jednoduše tím, že necháte domácí seitan uležet nebo nasáknout!

Tento proces se může zdát složitý, ale zvyknete si na něj tak rychle.

Pak máte nekonečnou zásobu chutného, ​​neuvěřitelně dostupného a přizpůsobitelného veganského proteinu!

V poslední době jsem experimentoval s tolika veganskými masy, jako je ten můj Veganské mozzarellové tyčinky, Veganské smažené krevety, Veganské kousky slaniny, Slanina vařená s tempehem, Veganský čočkový chléba můj Zapečené tofu nugety. Zkuste také můj BBQ květáková křídla pokud se vám líbí tento recept na křídla.

Ani vám nedokážu říct, kolik peněz jsem ušetřil tím, že jsem si udělal čas navíc, abych je vyrobil sám. Nemůžu se dočkat, až je vyzkoušíte!

Kuřecí křídlo s odstraněným sousto.Kuřecí křídlo s odstraněným sousto.

Jak vyrobit veganská kuřecí křidélka

Vyrobte si seitan doma

Chcete-li začít s výrobou veganského seitanu, míchejte mouku a vodu, dokud nezískáte těsto. Hněteme 5-10 minut, dokud nebude velmi hladké a elastické. Zalijeme studenou vodou a necháme 2 hodiny odležet.

Slijte vodu a začněte mouku „mýt“: zakryjte vodou, poté natáhněte a zatáhněte za mouku, aby se uvolnil škrob (zakalená voda), poté sceďte. Opakujte 3 až 5krát. Postupem času se silnější škrobové kousky zmenšují, jen je oddělujte.

Jakmile jsou škrobové kousky rozbité a voda již není tak zakalená, sceďte a nechte 20 minut stát. Natáhněte a vyždímejte přebytečnou vodu.

Připravte si domácí veganský seitan.Připravte si domácí veganský seitan.

Bylinná křídla na vaření a ochucení

Pak je natrhejte na malá vykostěná křidélka (při vaření trochu povyrostou), asi 14 nebo tak. Natáhněte se, jak jen to půjde, a pak uvažte uzel nebo dva. Pokud máte potíže, nechte těsto trochu déle odpočívat.

Zeleninový vývar a koření na drůbež přiveďte k mírnému varu na středním plameni ve velkém hrnci. Přidejte křídla a snižte teplotu na minimum a vařte 30 minut. Vyjměte z vývaru a předehřejte troubu na 375 F.

Položte na plech a pečte 25 minut. Vyjměte z trouby a pokapejte z obou stran Buffalo omáčkou a poté pokračujte ve vaření po dobu 10 minut.

Potřete Buffalo omáčkou a vychutnejte si mou Recept na veganský ranč nebo váš oblíbený dip!

Vařte a vařte veganská kuřecí křidélka.Vařte a vařte veganská kuřecí křidélka.

ÚLOŽNÝ PROSTOR

Tato veganská křídla se nejlépe podávají horká a vřele doporučuji podávat vychlazená!

Pokud máte zbytky, zahřál bych je v troubě, dokud se nezahřejí, a v případě potřeby přidám další buvolí omáčku.

Křídla s Buffalo omáčkou a petrželkou.Křídla s Buffalo omáčkou a petrželkou.

Co je Seitan?

Seitan je jednoduše pšeničný lepek, protein v pšenici, který dává chlebovému těstu jeho elastickou kvalitu.

Původně jsem si myslel, že je to novější produkt, ale ve skutečnosti se v Asii po staletí používá jako náhražka masa!

Jedná se o jedinečnou náhražku masa v tom, že má texturu velmi podobnou masu, přičemž stále absorbuje chutě všeho, v čem ji vaříte, jako jiné veganské náhražky masa.

Obsah bílkovin je překvapivě vysoký (za určitých okolností až steak!), bez nasycených tuků nebo cholesterolu. Navíc, vyrobit si vlastní seitan od nuly (jako v tomto receptu) znamená, že se nemusíte bát ani konzervantů!

Detail pečených veganských křídel.Detail pečených veganských křídel.

Tento recept je:

 • Snadný
 • Veganské
 • Vegetariánský
 • Vysoký obsah bílkovin
 • Bez masa
 • Cenově dostupné
 • Pečené, ne smažené
 • Přizpůsobitelné

Připněte si to na později!

Veganský špendlík s kuřecími křídly.Veganský špendlík s kuřecími křídly.

Ingredience

 • 8 šálků univerzální mouky

 • 2-3 šálky vody

 • 8 šálků zeleninového vývaru

 • 2 lžíce drůbežího koření*

 • Buvolí omáčka

Instrukce

 1. V míse smíchejte mouku a vodu, dokud nevznikne těsto. Hněteme 5-10 minut, dokud nebude velmi hladké a elastické. Zalijeme studenou vodou a necháme 2 hodiny odležet.
 2. Slijte vodu a začněte mouku „mýt“: zakryjte vodou, poté natáhněte a zatáhněte za mouku, aby se uvolnil škrob (zakalená voda), poté sceďte. Opakujte 3 až 5krát. Postupem času se silnější škrobové kousky zmenšují, jen je oddělujte.
 3. Jakmile jsou škrobové kousky rozbité a voda již není tak zakalená, sceďte a nechte 20 minut stát. Natáhněte a vyždímejte přebytečnou vodu.
 4. Pak je natrhejte na malá vykostěná křidélka (při vaření trochu povyrostou), asi 14 nebo tak. Natáhněte se, jak jen to půjde, a pak uvažte uzel nebo dva. Pokud máte potíže, nechte těsto trochu déle odpočívat.
 5. Zeleninový vývar a koření na drůbež přiveďte k mírnému varu na středním plameni ve velkém hrnci. Přidejte křídla a snižte teplotu na minimum a vařte 30 minut.
 6. Vyjměte z vývaru a předehřejte troubu na 375 F.
 7. Položte na plech a pečte 25 minut. Vyjměte z trouby a pokapejte z obou stran Buffalo omáčkou a poté pokračujte ve vaření po dobu 10 minut.
 8. Doplňte to další Buffalo omáčkou a vychutnejte si ranč bez mléka nebo svůj oblíbený dip!

Poznámky

Příklady najdete ve videu.

*Pokud nemáte koření na drůbež, jednoduše smíchejte co nejvíce z následujícího: šalvěj, tymián, rozmarýn, majoránka, muškátový oříšek, česnek a cibulový prášek.

Nutriční informace:

Výtěžek: 6

Část: 1

Množství na porci:

Kalorie: 629Celkový tuk: 2gNasycený tuk: 0 gTrans tuky: 0 gNenasycené tuky: 1 gCholesterol: 0 mgSodík: 923 mgSacharidy: 131 gVlákno: 5 gCukr: 2gProtein: 18 g

Sdílení je starostlivé!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *