Veganská houbová polévka – školní noční vegan

By | November 17, 2023

Zveřejněno 25.10.2023 Richardem. Naposledy aktualizováno 07/11/2023 Richardem.

Super krémová veganská houbová polévka, plná chuti a textury. Ideální pro útulné zimní večery a luxusní sváteční večeře!

Existuje něco uspokojivějšího než lahodně krémová veganská houbová polévka podávaná s teplým kouskem křupavého chleba? Mluvím o houbové polévce, která je lahodně chutná, umami a lahodně krémová. Ale protože VÍTE, že miluji texturu, nechal jsem pár lahodných hub ve velkých kouscích!

Tento recept dělá nádhernou večeři, podobně jako moje Veganská kuřecí nudlová polévka, ale je také skvělá pro lahodnou a snadnou sváteční večeři. Jednoduchá polévka na Den díkůvzdání? Je to ideální!

veganská houbová polévka
Skočit do:

🧈 Ingredience na veganskou houbovou polévku

Pracoval jsem opravdu tvrdě, aby bylo ingrediencí pro tuto veganskou houbovou polévku minimum. Nic přepychového – nic esoterického, jen velké, výrazné pikantní příchutě! Zde je několik ingrediencí, které budete potřebovat, aby byl tento recept úspěšný. Nemějte obavy, množství jsou na kartě receptu dole na této stránce!

přísad
 • Veganské máslo – to lze nahradit rostlinným olejem, pokud chcete!
 • Praskaný černý pepř – pokud můžete, používejte jej vždy čerstvý!
 • Osmažte cibuli – nebo jakoukoli střední cibuli!
 • Stroužky česneku – jemně nasekané nebo nasekané
 • Houby – kaštany, cremini nebo uzavřený řez postačí!
 • Bílé víno – zvolte suchou, veganskou odrůdu
 • Tmavá sójová omáčka – nahraďte tamari, pokud jste bez lepku!
 • Čerstvý tymián
 • Zeleninový vývar/vývar – nebo houbový vývar/vývar
 • Silken tofu nebo veganský krém: obojí funguje skvěle
houby

🥣 Metoda veganské houbové polévky

Stejně jako u ingrediencí jsem věci nechala co nejmenší. Také vás potěší, že se jedná o SUPER rychlý recept! Tuto krémovou veganskou houbovou polévku budete mít za chvíli na stole!

smažit cibuli

1. Nejprve si osmahněte cibuli a česnek. Vřele doporučuji přidat svůj černý pepř i v tomto okamžiku, protože toastuje a znásobuje chutě! Pamatujte, že černý pepř je koření a měl by se také vařit!

přidány houby

2. Dále přidáme naše houby! Pokud nepoužíváte velmi velkou pánev, možná je budete muset přidat ve dvou dávkách. Dávejte pozor, abyste pánev nepřeplnili, jinak na houbách nezískáte žádnou chuťovou barvu. Poté přidáme vývar.

míchat věci

3. Jakmile se vše dobře rozvaří, přichází na řadu mixování. Nejsem velkým fanouškem polévek bez textury, takže doporučuji vyjmout šálek polévky před mixováním, abyste zajistili lahodně šťavnaté houbové kousky.

přidáme houby

4. Nakonec odložené houby přidáme zpět do rozmixované polévky a mícháme, aby se spojily! Bingo! Máte báječnou polévku!

veganská houbová polévka

🔀 Některé volitelné doplňky!

Ještě jednou, ve snaze omezit přísady na minimum, je tento recept super minimalistický! Ale pokud chcete zintenzivnit svou hru s houbovou polévkou, zde jsou některé veganské přísady, které byste mohli zvážit!

 • Hrnec na vaření ! Velmi anglický doplněk, ale podle mého názoru vylepšuje jakékoli pikantní a umami jídlo! Je to ale slané, takže pokud ji používáte, nahraďte ji trochou soli!
 • Houbový kečup nebo Henderson’s Relish! Opět obrovská chuťová bomba pro každé slané jídlo, ale ideální v této houbové polévce! Stačí přidat řádek – je to silné!
 • Sušené houby! Před přidáním je budete muset rehydratovat, ale opravdu pomohou dát této polévce dospělejší chuť! Použijte lesní směs nebo i hříbky, pokud máte chuť!
 • Máte rádi houby, ale ne polévku? Zkuste místo toho moje veganské houbové rizoto!
veganská houbová polévka

🔪 Nutné vybavení

Zde je vše, co budete ve svých kuchyňských skříňkách potřebovat, aby se tato veganská houbová polévka stala realitou!

 • 1 kastrol
 • 1 odměrka šálku
 • 1 tyčový mixér
miska veganské houbové polévky

🤷‍♀️ Často kladené otázky o veganské houbové polévce

Otázka: Co zahušťuje houbovou polévku?

A: Houbová polévka nevyžaduje zahušťování: po smíchání houby polévku zahustí. Pokud je polévka příliš hustá, zředíme ji zeleninovým vývarem.

Otázka: Mohu použít houbové stonky při vaření?

A: Ano! Stonky hub jsou naprosto bezpečné (a chutné) k jídlu! Jednoduše oprašte veškerou zeminu, která by mohla být na podložce, pomocí štětce a pečte jako kteroukoli jinou část houby. Obzvláště vynikající je ve veganské houbové polévce.

Otázka: Mohu si předem připravit houbovou polévku?

A: Ano! Houbová polévka je ideální na zmrazení. Pro snadnější rozmrazování bych doporučil zmrazit po jednotlivých porcích!

veganská houbová polévka
veganská houbová polévka

Richard Makin

Super krémová veganská houbová polévka, plná chuti a textury. Ideální pro útulné zimní večery a luxusní sváteční večeře!

Čas na vaření 20 minut

Celkový čas 20 minut

Chod Hlavní jídlo, přílohy, polévka

Kuchyně Všechno

Porce 4

Kalorie 36 kilokalorií

Ingredience

Instrukce
 • Umístěte kastrol na střední teplotu a přidejte veganské máslo.

  25 g veganského másla

 • Jakmile je horký, přidejte černý pepř a nechte ho opékat na pánvi po dobu 20 sekund, než přidáte cibuli a česnek. Smažte 2-3 minuty nebo dokud cibule nezměkne.

  ½ lžičky mletého černého pepře, 1 hnědá cibule, 2 stroužky česneku

 • Přidejte polovinu hub a minutu nebo do mírného scvrknutí restujte. Přidejte zbývající houby a vařte další 2–3 minuty, nebo dokud lehce nezhnědnou.

  500 g hub

 • Přidejte bílé víno, tmavou sójovou omáčku a čerstvý tymián. Povařte minutu, aby se odstranila část alkoholu. Přidejte zeleninový vývar a přiveďte k varu.

  50 ml bílého vína, 1 polévková lžíce tmavé sójové omáčky, 1 lžička čerstvého tymiánu, 500 ml zeleninového vývaru

 • Nechte 10 minut dusit bez pokličky.

 • Po 10 minutách stáhněte polévku z ohně. Odeberte jeden šálek (asi 240 ml) polévky, ujistěte se, že máte dostatek hub, a dejte stranou.

 • Do zbývající polévky v hrnci přidejte hedvábné tofu nebo veganskou smetanu. Použijte ponorný mixér k mixování, dokud nebude velmi hladká a krémová.

  100 g hedvábného tofu

 • Odložený šálek polévky přidejte do rozmixované polévky a zamíchejte. Podle chuti osolte a podávejte posypané čerstvou petrželkou a tymiánem.

  Sůl podle chuti, Čerstvá petržel a tymián k podávání

Výživa

Kalorie: 36kilokaloriíSacharidy: 0,01GProtein: 0,01GTlustý: 4GNasycený tuk: 1GPolynenasycené tuky: 1GMononenasycený tuk: 2GTrans tuky: 0,03GSodík: 40mgDraslík: 2mgVitamín A: 239UI

Klíčové slovo polévka, veganská houbová polévka

Líbí se vám tento recept?Dejte mi vědět na Instagramu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *