Veganská čokoládová ganache (2 ingredience!)

By | November 12, 2023

Nejlepší veganská čokoládová ganache Vím! Je vyroben z hořké čokolády a kokosového mléka pro bohatou, krémovou texturu. Ideální pro polevy dortů, polévání dezertů a výrobu lanýžů.

Lžíce čokoládové ganache z kokosového mléka na misce jí naplněné.

Tato sametová čokoládová ganache bez mléčných výrobků je maximální požitek.

Použijte jej nahoře dortové vrstvy, muffinyBrownies, led nebo váš oblíbený dezert – je to perfektní krémová glazura nebo bohatá omáčka.

Dokonce ho můžete použít k výrobě čokoládových lanýžů! Je to tak všestranné.

A nejlepší věc? Nerozlišujete mezi tradiční čokoládovou ganache a touto.

Kokosové mléko poskytuje velmi podobnou bohatost jako hustá smetana a dodává ganache luxusní texturu.

Je také velmi snadný na přípravu a je to skvělý recept, který máte v kapse na dezerty a pečivo.

Dva čokoládové košíčky zdobené veganskou hořkou čokoládovou ganache.  V pozadí leží utěrka.Dva čokoládové košíčky zdobené veganskou hořkou čokoládovou ganache.  V pozadí leží utěrka.

Proč to budete milovat

TAK všestranný – Ať už chcete tuto čokoládovou ganache použít jako polevu na dorty, jako polévku na dezerty nebo k výrobě lanýžů, možnosti jsou nekonečné!

Zdravější než čokoládový krém – Kokosové mléko a hořká čokoláda mají stále vysoký obsah tuku, ale osobně si je raději vychutnám, než abych snědl tunu veganského másla a cukru!

Tak snadné – K přípravě tohoto receptu na veganskou ganache stačí 5 minut a 2 jednoduché ingredience a žádné speciální vybavení! Jednoduše rozpusťte čokoládu a vmíchejte kokosové mléko.

Ingredience

Ingredience pro veganskou čokoládovou ganache: talíř drcené hořké čokolády a talíř tuhého, krémového kokosového mléka.Ingredience pro veganskou čokoládovou ganache: talíř drcené hořké čokolády a talíř tuhého, krémového kokosového mléka.

Hořká čokoláda -Pro tento recept mám rád vysoce kvalitní hořkou čokoládu se 70 nebo 80% kakaa, ale klidně použijte svůj oblíbený druh čokolády. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte alespoň jednu hořkosladkou čokoládu, protože právě ta ganache osladí!

Kokosové mléko – Pro tento recept chcete použít plechovku plnotučné kokosové mlékoa ideálně nechat přes noc v lednici, aby se tuk a tekutina oddělily.

Vyjměte 1 šálek tuhého krémového mléka z plechovky a přiveďte na pokojovou teplotu před použitím, jinak se může srazit. Zbývající smetanové mléko a vodu můžete použít pro jiné účely.

Veganská čokoládová ganache odkapává ze šlehače a do bílé misky.Veganská čokoládová ganache odkapává ze šlehače a do bílé misky.

Varianty

Příchutě – Tuto klasickou ganache mám moc ráda tak, jak je, ale pokud chcete změnit chuť, doporučuji přidat pár kapek oleje, jako jsou tyto jedlé oranžový Nebo mátové oleje.

Použijte jej na lanýže – Vložte ganache do lednice, dokud neztuhne (asi 60 minut), abyste z ní mohli tvořit kuličky. Kuličky obalte v kakaovém prášku a uložte je do lednice. Nejjednodušší ručně vyráběné čokolády na trhu!

Jak vyrobit veganskou čokoládovou ganache

Umístěte misku (použijte keramickou nebo kovovou misku, ne plastovou) na malý kastrol s vroucí vodou (dvojitý kotel).

Malá miska nad kastrolem je naplněna rozpuštěnou hořkou čokoládou.Malá miska nad kastrolem je naplněna rozpuštěnou hořkou čokoládou.

Přidejte 6 uncí drcené čokolády a za častého míchání nechte rozpustit. (Čokoládu můžete také rozpustit v malé misce vhodné do mikrovlnné trouby.)

Sundejte misku z plotny a nechte čokoládu pár minut mírně vychladnout.

V malé misce smícháme rozpuštěnou hořkou čokoládu a kokosový krém.V malé misce smícháme rozpuštěnou hořkou čokoládu a kokosový krém.

Přidat teplota okolí kokosové mléko a nechte směs minutu uležet, aby se teploty asimilovaly (je velmi důležité, aby vaše kokosové mléko mělo pokojovou teplotu a aby vaše čokoláda nebyla příliš horká, jinak by se ganache mohla srazit).

Rozpuštěná hořká čokoláda a kokosový krém se smíchají v malé misce, aby vznikla veganská čokoládová ganache.Rozpuštěná hořká čokoláda a kokosový krém se smíchají v malé misce, aby vznikla veganská čokoládová ganache.

Jemně mícháme nebo šleháme, aby se smetana a čokoláda spojily.

Kovová metla sedí v misce veganské čokoládové ganache.Kovová metla sedí v misce veganské čokoládové ganache.

Použijte ihned pokapané přes zmrzlinu nebo dejte do lednice na 30-60 minut do ztuhnutí použít jako polevu na dorty atd.

Jak používat čokoládovou ganache

Tato bezmléčná čokoládová ganache je ideální jako poleva Dorty Nebo muffiny (nenech se to stát Taky na to tuhá, jinak ji bude těžké vymáčknout do sáčku) nebo posypaná mrholením Čerstvé ovoce Nebo led.

Dokonce byste jej mohli použít k dokončení mého snadného dezerty nachos místo rozpuštěné čokolády!

Čokoládový košíček zdobený veganskou hořkou čokoládovou ganache.Čokoládový košíček zdobený veganskou hořkou čokoládovou ganache.

Odstraňování problémů

Koagulace – Toto je nejčastější problém! Ten kokos je opravdu důležitý mléko je teplota okolí (nechlazené) a před přidáním nechte rozpuštěnou čokoládu mírně vychladnout.

Pokud se vám ganache srazí, podle toho, zda chcete hustší/řidší konzistenci, přidejte buď trochu kakaa nebo teplého mléka (používám ovesné nebo mandlové mléko) a promícháme. To by mělo vrátit zpět správnou konzistenci.

Příliš tekuté – Přidejte ještě trochu čokolády. Nechte teplem ganache rozpustit čokoládu nebo ji umístěte zpět nad vroucí vodu, aby se rozpustila.

Moc tlustý – Přidejte ještě trochu kokosového mléka. Pro řidší ganache můžete do plechovky přidat trochu vodnaté hmoty, ale před přidáním se ujistěte, že má pokojovou teplotu!

Dva čokoládové košíčky zdobené veganskou hořkou čokoládovou ganache.Dva čokoládové košíčky zdobené veganskou hořkou čokoládovou ganache.

Úložný prostor

Uchovávejte zbytky ganache ve vzduchotěsné nádobě v chladničce po dobu až 5 dnů.

Dá se také zmrazit až na měsíc.

Nejčastější dotazy

Mohu použít kokosový olej místo kokosového mléka ve veganské čokoládové ganache?

Nedoporučuji používat kokosový olej místo kokosového mléka, protože jsou velmi různé látky. Kokosový olej má za tepla řidší konzistenci a nedá vám stejnou krémovou ganache.

Jaký je rozdíl mezi čokoládovou polevou a ganache?

Čokoládová poleva má řidší konzistenci a obvykle se přelévá přes dezert, aby vytvořila lesklý povrch. Čokoládová ganache je hustší a lze ji použít jako polevu nebo polevu.

Z čeho se tradičně vyrábí čokoládová ganache?

Tradiční čokoládová ganache se vyrábí z čokolády a mléčné smetany. Jediný rozdíl v tomto veganském receptu je ten, že místo něj používáme smetanové kokosové mléko!

Použijte tuto čokoládovou ganache na…

Viz moje webové historie o tom, jak vyrobit tuto krémovou čokoládovou ganache.

Veganská čokoládová ganache (2 ingredience!)

Tato ganache bez mléka je vyrobena z tmavé čokolády a kokosového mléka. Ideální pro polevy dortů, zdobení dezertů a výrobu lanýžů. Vyrobí necelé 2 šálky.

Čas na vaření5 minut

Celkový čas5 minut

Chod: Dezert, svačina

Kuchyně: bezlepkové, veganské

Strava: Bezlepkové, veganské

porce: 8 porcí

Kalorie na porci: 197kilokalorií

Autor: Elizabeth Emery

Ingredience

  • 6 unce kvalitní nasekaná hořká čokoláda (170 g)
  • 1 pohár plnotučné kokosové mléko (pouze tuhá a krémová část, pokojové teploty) (240 ml)

Instrukce

  • Umístěte misku nad malý kastrol s vroucí vodou (dvojitý kotel). Přidejte čokoládu a za častého míchání nechte rozpustit. (Čokoládu můžete také rozpustit v malé misce v mikrovlnné troubě.)

  • Odstavte misku z plotny a nechte čokoládu mírně vychladnout.

  • Přidejte husté kokosové mléko pokojové teploty a nechte směs minutu odstát, aby se teploty asimilovaly.

  • Jemně mícháme nebo šleháme, aby se smetana a čokoláda spojily.

  • Použijte ihned pokapané přes zmrzlinu apod., nebo dejte na 30-40 minut do lednice, dokud neztuhne na požadovanou konzistenci a použijte jako polevu na dorty atd.

Poznámky


Hořká čokoláda – Použijte alespoň polohořkou nebo polosladkou čokoládu, ta ganache zjemní!

Kokosové mléko – Použijte plnotučné kokosové mléko a dejte přes noc do lednice, aby se smetana a tekutina oddělily. Použijte pevnou, krémovou část mléka a přiveďte na pokojovou teplotu před použitím.

RADA
Koagulace – Přidat buď kakaový prášek nebo teplé mléko na ganache (používám jakékoliv rostlinné mléko) a promícháme, aby se spojilo a vrátilo se do původní konzistence.
Příliš tekuté – Přidejte více čokolády. Nechte teplem ganache rozpustit čokoládu nebo ji dejte zpět nad vroucí vodu.
Moc tlustý – Přidejte trochu více kokosového mléka, ale před přidáním se ujistěte, že má pokojovou teplotu!ÚLOŽNÝ PROSTOR -Uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě v chladničce po dobu až 5 dnů. Lze zmrazit.

Výživa na porci

Kalorie: 197kilokalorií | Sacharidy: 11.8G | Protein: 2.8G | Tlustý: 16.2G | Nasycený tuk: 11.7G | Sodík: 15mg | Draslík: 79mg | Vlákno: 2.8G | Cukr: 6.8G | Vápník: 15mg | Žehlička: 3mg

Pokud jste vyzkoušeli tento recept na veganskou čokoládovou ganache, prosím zanechte komentář nebo rady pro ostatní níže!

Sledujte Vancouver with Love na Instagramu, Pinterestu a Facebooku a přihlaste se k odběru mého newsletteru!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *