Vegan Ladyfingers – Vegan School Night

By | November 16, 2023

Zveřejněno dne 23.02.2022 Richardem. Naposledy aktualizováno 28.09.2023 Richardem.

Jednoduché veganské ladyfingers, aka savoiardi houbové prsty. Ideální na drobnosti a tiramisu, nebo prostě na namáčení do kávy!


Recept na odemknutí všech dezertů vašich snů: jsou to veganské budoáry (aka savoiardi, aka piškotové prsty). Budete je potřebovat, abyste zvládli můj recept na veganské tiramisu, ale jsou také nezbytní pro anglickou maličkost a také pro přípravu opravdu lahodné svačiny!

Zdá se, že je to jeden z těch receptů, o kterých byste si představovali, že by bylo SUPER SNADNO vyvinout – malé houbičky, co by na tom mohlo být složitého?! Řeknu vám: VŠECHNO! Těmto chlapům mi trvalo doslova DVA ROKY, než jsem se dostal správně, ale zaručuji, že tento recept je snadný a obsahuje jen velmi málo ingrediencí a VAŠE VÁS VÍTÁ!

veganské budoáry

Dnes pro vás mám také dvě trochu odlišné metody podle toho, jaký typ stavebnice máte po ruce. Silikonové formy na berušky jsem si koupila speciálně pro tento recept, ale chtěla jsem se také ujistit, že výsledky budou stejně úžasné při pečení na jednoduchém plechu.

A musím říct, že tyto budoáry jsou pokaždé IDEÁLNÍ – se silikonovou formou nebo bez ní. Jsou lahodně vanilkové s lehkým cvaknutím (spíš jako sušenka než houba), což znamená, že jsou ideální pro namáčení espressa do tiramisu, aniž by se rozmočily. To je pravda – dokonce jsem udělal promočený test a zjistil jsem, že tito kluci si zachovávají svou strukturu i při trojitém nebo čtyřnásobném ponoření do espressa. Ještě jednou, JSTE VÍTANI!

průřez veganskými budoáry

Jak vyrobit veganské budoáry?

Pokud nepotřebujete, aby vás váš rozkošný veganský starší bratr (já) držel za ruku, klidně přejděte na konec této stránky a skočte na recept. Pokud mě milujete jako skutečného bratra a sestru, důvěřujete mým radám a rádi čtete všechny ty hloupé kecy, které píšu do těchto intro receptů, pak jste na správném místě!

Zde je malý postup výroby veganských budoárů krok za krokem:

Suché přísady

1. Smíchejte suché ingredience

Opravdu netrvám na tom, abyste při vaření používali síto. Obvykle to není nutné, ale tento recept je jiný. Nejen, že z vaší směsi odstraní všechny hrudky prášku do pečiva nebo mouky (což pomáhá zajistit rovnoměrné kynutí), ale také pomáhá dobře promíchat vaše ingredience. Tento krok prosím nepřeskakujte.

Společně prosít a uložit na později.

Šlehaná aquafaba

2. Šlehejte svou aquafabu

Budu pokračovat a předpokládám, že jste již slyšeli o aquafabě, kterou NAY používá – o tekutině z plechovky cizrny. V tomto receptu to bude fungovat jako šlehaný bílek, který do našeho těsta vloží několik mikroskopických vzduchových bublinek, což celé věci dodá lehkost a povznesení.

Klíčem k dobré aquafabě je použití stojanového mixéru s bezvadně čistou mísou. Dokonce jsem kolem mísy a metly rozetřel klínek citronu, protože kyselost rozpouští malé částečky tuku, které zabrání aquafabě dosáhnout svého plného potenciálu. Potom do směsi přidáte cukr, vanilku a trochu oleje a šleháte jako blázen.

přidáme suché přísady

3. Přidejte moučnou směs

Nyní, když máme krásně nadýchanou a lesklou směs aquafaby, zapracujeme ji do naší moučné směsi. Nebojte se, že budete SUPER měkký. Zkoušel jsem mírný ohyb A rázný ohyb a opravdu to mělo malý dopad na finální ladyfinger.

Důležité však je nechat berušky chvíli odpočinout. Při prvním složení se prášek do pečiva zblázní, protože reaguje na vlhkost aquafaby a kyselost cukru. Nechte několik minut odležet a poté přeneste do sáčku.

veganské těsto na sušenky

4. Vyjměte své budoáry

Bez ohledu na to, zda používáte budoárovou formu, je důležité používat k formování budoárů sáček. Pokud používáte jen plech na pečení, ujistěte se, že je vyložený pečicím papírem a snažte se, aby berušky byly co nejjednotnější.

Pokud používáte silikonovou formu, můžete být trochu neopatrnější, ale snažte se zajistit, abyste do každé jamky dali stejné množství těsta.

5. Posypeme moučkovým cukrem

Ještě jednou, ať už použijete formu nebo ne, nejlepší je, když si berušky PŘED pečením poprášíte moučkovým cukrem. Právě během vaření moučkový cukr, který je v kontaktu s těstem, zkapalní a vytvoří na vrchní straně slunéčko sedmitečné lehce glazovaný a popraskaný povrch.

Po uvaření ho můžete štětcem, abyste odhalili glazovaný povrch, pokud si to přejete, ale myslím, že to vypadá docela pěkně!

veganské budoáry

6. Pečeme do křupava

Vzhledem k velmi nízkému množství tuku v tomto receptu slunéčka dramaticky nezhnědnou. Budou však krásně křupavé. Když je vytáhnete z trouby, budou mírně měkké, ale jak vychladnou, zpevní se a budou vhodné pro všechny vaše potřeby pro tiramisu/maličkosti/dunk!

A takhle se dělají veganské budoáry!

veganské budoáry

Bingo! Jste připraveni vyrazit! Pokud si teď chcete udělat VÝHODNÉ tiramisu, proč se nepodívat na můj recept a jedno si nevyšlehat!

Pokud se vám líbí vzhled tohoto receptu, UDĚLEJTE MI PROSÍM VELKOU SLUŽBU A HODNOTĚTE HO NÍŽE 5 HVĚZDIČKAMI! Pokud chcete, můžete také zanechat komentář nebo recenzi!

veganské budoáry

Richard Makin

Jednoduché veganské ladyfingers, aka savoiardi houbové prsty. Ideální na drobnosti a tiramisu, nebo prostě na namáčení do kávy!

Čas na přípravu 15 minut

Čas na vaření 20 minut

Celkový čas 35 minut

Chod Dezert

Kuchyně italština

Porce 20 ženské prsty

Kalorie 91 kilokalorií

Instrukce
  • Troubu předehřejte na 150°C (horkovzdušná) a dva plechy vyložte pečicím papírem. Případně, pokud máte silikonové formičky na berušky, lehce je vymažte veganským máslem a položte na plechy.

  • Do středně velké mísy prosejeme hladkou bílou mouku, kukuřičný škrob, jemnou mořskou sůl a prášek do pečiva. Dát stranou.

  • Do dokonale čisté mísy stojanového mixéru vybaveného šlehacím nástavcem vložte aquafabu a šlehejte vysokou rychlostí, dokud se nevytvoří tuhé špičky. Zastavte mixér, přidejte moučkový cukr a znovu šlehejte, dokud nebude směs lesklá a nespadne do stuh.

  • Zatímco mixér stále běží, přikapejte vanilkový extrakt a rostlinný olej. Vyjměte mísu ze stojanového mixéru a vmíchejte moučnou směs, dokud se nespojí a nezůstanou žádné hrudky. Nechte 10 minut sedět na pultu.

  • Těsto přendejte do pekařského sáčku s kulatou tryskou a na vymazané plechy nebo přímo do silikonových formiček na slunéčko naneste směs tlustými čarami asi 6 až 8 cm dlouhými. Z tohoto receptu je asi 20 berušek a radím vám je rozdělit na dva samostatné plechy.

  • Před pečením posypeme vrchní část těsta moučkovým cukrem.

  • Vložte do trouby a pečte 20 minut. Vyjměte z trouby, nechte 5 minut vychladnout a poté přesuňte na chladicí mřížku, aby vychladla a byla zcela křupavá.

Výživa

Část: 1gramůKalorie: 91kilokaloriíSacharidy: 18GProtein: 1GTlustý: 2GNasycený tuk: 1GPolynenasycené tuky: 2GTrans tuky: 1GSodík: 1mgVlákno: 1GCukr: 8G

Klíčové slovo veganské budoáry

Líbí se vám tento recept?Dejte mi vědět na Instagramu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *