Tofu Steak – Vegan pro školní večery

By | November 13, 2023

Zveřejněno 31.10.2023 Richardem. Naposledy aktualizováno 08/11/2023 Richardem.

Nejchutnější masitý tofu steak! Dokonale opečený na grilovací pánvi nebo na grilu s bohatou umami marinádou. Nejjednodušší veganský steak a nejlepší způsob, jak vařit tofu!

Tento zcela veganský recept na tofu steak je perfektní způsob, jak přeměnit jednoduché tofu na lahodně masité hlavní jídlo! Je to neuvěřitelně jednoduchá alternativa k mému receptu na seitan steak a je nabitá pikantními příchutěmi umami, které uspokojí i toho nejmasožravějšího strávníka!

A proč to neposunout na další úroveň a nepodávat s mou veganskou pepřovou omáčkou, bramborovou kaší ve fritéze a spoustou zeleniny! Tohle vypadá na opravdovou večeři!

tofu steak
Skočit do:

🧈 Ingredience na tofu steak

Tento recept na tofu steak má za cíl připravit neuvěřitelně masité sousto, které je náhodou zcela veganské. Jako takové si všimnete, že mnoho ingrediencí, které používáme, je super umami a má pikantní chuť. Je jen hrstka věcí, které budete potřebovat a já je uvedu níže.

veganské ingredience
 • Extra pevné tofu – to je nutnost! Struktura je mnohem masitější než u středně tuhého tofu. Ideální pro veganský steak!
 • Kostka veganského vývaru – Pokud můžete získat vývar s hovězí příchutí (jako veganská odrůda Oxo), chuť bude extrémně přesvědčivá.
 • Světle hnědý cukr
 • Rajčatové pyré
 • Česnek (jemně nasekaný)
 • Liquid Smoke – Toto je volitelné, ale rozhodně pomáhá navodit atmosféru pečeného steaku!
 • Sójová omáčka
 • Veganská worcesterská omáčka – používám Henderson Relish. Nedělejte si starosti, pokud to nemůžete získat. Není to podstatné.
 • Mletý černý pepř a jemná mořská sůl
 • Veganské máslo nebo rostlinný olej – na grilování
tofu steak

🥣 Jak udělat tofu steak

Vím, že vždycky předstírám, že moje recepty jsou relativně jednoduché, ale tenhle OPRAVDU JE. Kromě manipulace s horkou pánví si myslím, že by to zvládlo i dítě! (Pokud jste dítě a nějak to čtete, nemyslím to doslova. Vraťte se a hrajte si s mobilem, prosím!)

Zde je návod, jak připravit tofu steak! (Celý recept dole na stránce, jako vždy!)

Přejděte na recept

nakrájejte tofu

1. Nejprve si tofu nakrájejte na steakové tvary! Používám značku s názvem Tofoo, která prodává tyto velké XL bloky extra pevného tofu. Když jsou nakrájeny na čtvrtky, vypadají pěkně steaky, musím říct!

udělat marinádu

2. Nyní připravte marinádu! Je to snadné, ale musíte to udělat v pořadí uvedeném v receptu, jinak se kostka vývaru správně nerozpustí!

tofu steak potřeme a marinujeme

3. Nyní marinujeme steaky! Můžete to udělat jen za sekundu nebo až 24 hodin (nebo možná i déle!). Důležité je, že tofu steaky jsou po dopadu na grilovací pánev obalené v marinádě!

Pánev

4. A je to! Je čas vařit! Dejte do grilovací pánve trochu veganského másla nebo neutrálního oleje a nechte to pěkně horké! Grilujte z obou stran a průběžně potírejte další marinádou. Ahoj presto! Tofu steaky pro veganskou lásku vašeho života!

zblízka tofu steak

🔀 Jak podávat tofu steak!

Podívejte, jsem pro vás, abyste se rozhodli, jak chcete podávat tofu steaky. To děláte! Ale shromáždil jsem několik stran Gorginy, o kterých si myslím, že se tam budete hrnout. Proč nepodávat s:

tofu steak s veganskou pepřovou omáčkou a bramborovou kaší

🔪 Nutné vybavení

Budete šokováni, jak málo věcí potřebujete k přípravě tohoto lahodného receptu. Jak šílené je, že vás dělí jen pár kroků od dokonalých tofu steaků. Budete potřebovat:

 • dobrý nůž na krájení tofu
 • podnos na marinování steaků
 • grilovací pánev nebo BBQ k jejich vaření
Pánev

🤷‍♀️ Několik rychlých častých dotazů

Otázka: Mohu si tofu steak připravit předem?

A: Ano, samozřejmě! Doporučuji se připravit do té míry, že tofu marinujete, zakryjete a vložíte do lednice, dokud nebudete připraveni k vaření. Vstup trvá jen několik minut.

Otázka: Jak to, že tofu chutná jako maso?

Odpověď: Marinování tofu v bohaté marinádě z umami a následné opékání na vysoké teplotě mu dodá masovou chuť. Čím déle ho můžete marinovat, tím masitější bude chutnat.

Otázka: Co je tofu?

A: Tofu, také známé jako tofu, je oblíbené a všestranné jídlo na bázi sóji. Je základem mnoha asijských kuchyní a je oblíben po celém světě, zejména vegetariány a vegany, jako zdroj rostlinných bílkovin.

tofu steak s veganskou pepřovou omáčkou

A tady to je! Hledáte další způsoby, jak oživit tofu? Proč nezkusit mou Air Fryer Tofu Nuggets, Vegan Bolognese nebo Philly Tofu Cheesesteak!

tofu steak

Richard Makin

Nejchutnější masitý tofu steak! Dokonale opečený na grilovací pánvi nebo na grilu s bohatou umami marinádou. Nejjednodušší veganský steak a nejlepší způsob, jak vařit tofu!

Čas na přípravu 5 minut

Čas na vaření 6 minut

Celkový čas 11 minut

Chod Hlavní chod

Kuchyně Všichni, Američané, Angličané

Porce 4 steaky

Kalorie 146 kilokalorií

Instrukce
 • Sceďte a nakrájejte tofu na 4 kousky o velikosti steaku. Tofu steaky vyskládejte na pekáč.

  450 g extra tuhého tofu

 • V malé misce prošlehejte kostku veganského vývaru, vroucí vodu a světle hnědý cukr.

  1 kostka veganského vývaru, 4 lžíce vroucí vody, 2 lžíce světle hnědého cukru

 • Přidejte zbytek ingrediencí kromě veganského másla a znovu prošlehejte.

  1 polévková lžíce rajčatového protlaku, 1 stroužek česneku, 1 lžička tekutého kouře, 2 lžíce sójové omáčky, 1 lžička veganské worcesterské omáčky, ½ lžičky mletého černého pepře, ½ lžičky jemné mořské soli

 • Tofu steaky přelijte marinádou a pomocí štětce se ujistěte, že je každý steak potažený ze všech stran.

 • (Volitelné) Tofu steaky přikryjte pokličkou a nechte marinovat v lednici až 24 hodin.

 • Když jste připraveni vařit, zahřejte grilovací pánev nebo pánev na středním ohni, dokud nebude velmi horká. Přidejte veganské máslo a vmíchejte do pánve.

  40 g veganského másla nebo rostlinného oleje

 • Tofu steaky opékejte po dvou asi 3 až 4 minuty z každé strany, v případě potřeby podlévejte marinádou.

 • Jakmile jsou dozlatova a lesklé z obou stran, podávejte s bramborovou kaší a pepřovou omáčkou.

Výživa

Kalorie: 146kilokaloriíSacharidy: 9GProtein: 8GTlustý: 9GNasycený tuk: 2GPolynenasycené tuky: 3GMononenasycený tuk: 3GTransmastné kyseliny: 0,04GSodík: 142mgDraslík: 208mgVlákno: 0,3GCukr: 7GVitamín A: 404UIVitamín C: 1mgVápník: 43mgŽehlička: 1mg

Klíčové slovo tofu steak, tofu steaky, vega tofu steak

Líbí se vám tento recept?Dejte mi vědět na Instagramu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *