Přes noc ovesné těsto na sušenky (veganské, bezlepkové)

By | November 14, 2023

Příprava těchto jednoduchých ovesných těsta na sušenky trvá pouze 7 ingrediencí a 5 minut. Perfektní jako zdravá snídaně nebo svačina na cesty!

Přes noc ovesné těsto na sušenky ve skleněné nádobě se lžičkou.

A co noční oves? Proč je tak milujeme?

Pro mě je to fakt, že jejich složení trvá doslova 5 minut a pak je necháte přes noc v lednici (podobně jako tyto). tiramisu a přes noc oves).

Je to v podstatě kouzelné a nezdá se mi, že by snídaně měla být tak jednoduchá. Ale on je!

Jsem velkým fanouškem a jednoduchý recept na snídani ale jsem trochu unavený ze stejných starých věcí.

Takže vám mohu představit tyto lahodné ovesné vločky na sušenky! Tyto ovesné vločky, vyrobené z vanilky, čokoládových lupínků a vašeho oblíbeného ořechového másla, jsou shovívavé a krémové, a přesto výživné.

Miluji dělat dvojitou dávku a ukládat je do lednice na dny, kdy se mi opravdu nechce snídat, protože se díky nim okamžitě cítím produktivnější!

(Další skvělá možnost pro přípravu snídaní je toto Pečená veganská ovesná kaše což dává 6 porcí.)

Přes noc ovesná kaše s čokoládovými lupínky ve skleněné nádobě se lžičkou.Přes noc ovesná kaše s čokoládovými lupínky ve skleněné nádobě se lžičkou.

Co je noční oves?

Overnight oves je v podstatě jako líná verze kaše nebo ovesné kaše. Jednoduše vložte ovesné vločky, rostlinné mléko, příchutě a sladidlo do misky nebo tupperware, zamíchejte a nechte přes noc v lednici.

Směs zhoustne a získáte pěkné, husté ovesné vločky, které chutná dost podobně jako kaše, ale bez vaření!

Namáčení ovsa může také usnadnit jeho trávení. Více informací najdete na proč je zde namáčení ovsa prospěšné.

Proč si tento recept zamilujete

Je to opravdu rychlé – Vše, co potřebujete, je 5 minut na vhození ingrediencí do mísy, dobře promíchejte a poté dejte přes noc do lednice. A je to.

Chuť sušenkového těsta – Tento základní recept na oves přes noc je smíchán s vanilkou a čokoládovými lupínky pro dokonalou chuť těsta na sušenky. Je to jako dezert k snídani.

Skvělá přípravná snídaně – V neděli večer můžete udělat dvojitou várku a spotřebovat 4 až 5 porcí na příští týden. Snídaně tříděná!

Ingredience

Ingredience na dnešní těsto na ovesné sušenky: ovesné vločky, arašídové máslo, čokoládové lupínky, javorový sirup, chia semínka, mléko a vanilka.Ingredience na dnešní těsto na ovesné sušenky: ovesné vločky, arašídové máslo, čokoládové lupínky, javorový sirup, chia semínka, mléko a vanilka.

Oves -Rád pro tento recept používám rychlé nebo pomalé vaření ovsa a můžete dokonce použít ocelový řez! Rychle uvařený oves poskytne nejjemnější texturu.

Chia semínka – Ty pomáhají směsi ztuhnout a dodávají jí texturu podobnou pudinku.

Čokoládové lupínky bez mléka – Ty dávají ovsu chuť „cookies těsta“ spolu s vanilkou. Ráda používám hořkou čokoládu, ale klidně použijte mléčnou nebo bílou.

Arašídové nebo mandlové máslo – Pro větší krémovost. Jako náhradu zde můžete použít jakékoliv jiné ořechové máslo, nebo i kokosové, pokud jste na ořechy alergičtí.

Javorový sirup – Poskytuje bohatou chuť a sladkost. Pokud chcete, můžete přidat své oblíbené tekuté sladidlo.

Vanilkový extrakt – Nezbytné pro chuť těsta na sušenky! Můžete také použít surový prášek nebo pastu z vanilkového lusku, pokud chcete.

Mléko bez mléka -Rád používám mandle nebo sóju, ale každá funguje dobře. Můžete dokonce použít kokosové mléko pro opravdu krémovou chuť.

Jak vyrobit těsto na sušenky s ovesnými vločkami přes noc

Smíchejte suché ingredience ve velké míse na sušenky přes noc.Smíchejte suché ingredience ve velké míse na sušenky přes noc.

1) Ve velké míse smíchejte ovesné vločky, chia a čokoládové lupínky.

Smíchejte všechny ingredience ve velké míse na těsto na sušenky a celonoční oves.Smíchejte všechny ingredience ve velké míse na těsto na sušenky a celonoční oves.

2) Přidejte ořechové máslo, javorový sirup, vanilkový extrakt a ovesné mléko a dobře promíchejte, dokud se dobře nespojí.

Dvě misky těsta na sušenky a přes noc ovesné vločky, připravené k vychladnutí.Dvě misky těsta na sušenky a přes noc ovesné vločky, připravené k vychladnutí.

3) Ovesnou směs rozdělte mezi dvě misky/zásobníky a každou přikryjte.

4) Uchovávejte v lednici přes noc, dokud nebudete připraveni k jídlu. Cenit si!


Podívejte se na můj webový příběh, který vám ukáže, jak je vyrobit noční oves.

Rada

Přidejte protein -Aby byl tento recept na ovesné vločky přes noc více sytý, přidejte do směsi 1 odměrku proteinového prášku na 2 porce.

Zkuste kakaové hroty – pro zdravější a výživnější verzi tohoto receptu zkuste nahradit čokoládové lupínky kakaovými kousky.

Přes noc ovesné těsto na sušenky ve skleněné nádobě se lžičkou.Přes noc ovesné těsto na sušenky ve skleněné nádobě se lžičkou.

Úložný prostor

Tyto přes noc vařené ovesné vločky lze skladovat v chladničce v uzavřené nádobě až 5 dní.

Jaká je nejlepší nádoba na oves přes noc?

Buď zakrytá miska nebo nádoba na uskladnění potravin/tupperware. Nádoba na potraviny je skvělou volbou, protože již má víko, a proto se správně zavírá.

Nejčastější dotazy na těsto na sušenky a noční oves

Můžete použít rychlý oves pro noční oves?

Absolutně. Můžete použít pomalý nebo rychlý oves.

Takže, můžete použít ocelový řezaný oves pro noční oves?

Ano! Používejte je stejným způsobem jako běžné ovesné vločky, ale uvědomte si, že mohou mít žvýkavější texturu. Na noční oves můžete použít opravdu jakýkoli druh ovsa.

Mohu k tomuto nočnímu ovsu přidat protein?

Můžeš! Rád přidávám svůj kopeček oblíbený veganský proteinový prášek k tomuto receptu pro extra podporu. Zjistil jsem, že mě to udrží déle plné, když to udělám taky.

Mohu udělat tento recept bez cukru?

Ano! Aby to bylo bez cukru, stačí použít čokoládové lupínky bez cukru nebo kakaové kousky a nahradit javorový sirup sladidlem bez cukru, jako je mnišské ovoce nebo stévie.

Snídaně ovesné vločky s čokoládovými lupínky ve skleněné nádobě s lžící.Snídaně ovesné vločky s čokoládovými lupínky ve skleněné nádobě s lžící.

Další snadné recepty na veganskou snídani

Přes noc ovesné těsto na sušenky

Příprava těchto jednoduchých ovesných vloček trvá pouze 7 ingrediencí a 5 minut. Perfektní jako zdravá snídaně nebo svačina na cesty!

Čas na přípravu5 minut

Čas na vaření0 minut

Doba namáčení přes noc8 hodin

Celkový čas8 hodin 5 minut

Chod: Snídaně, svačina

Kuchyně: Americká, Britská, Bezlepková, Zdravá, Bez oleje, Veganská

Strava: Bezlepkové, s nízkým obsahem soli, veganské

porce: 3 lidé

Kalorie na porci: 367kilokalorií

Autor: Elizabeth Emery

Ingredience

 • 1 ½ poháry ovesné vločky (pomalé nebo rychlé vaření – v případě potřeby bezlepkové)
 • 2 čajová lžička Chia semínka
 • 3 čajová lžička veganské čokoládové lupínky (nebo kakaové kousky)
 • 2 čajová lžička arašídové nebo mandlové máslo
 • 3 lžíce Javorový sirup
 • 1 čajová lžička vanilkový extrakt
 • 2 poháry mléko bez mléka

Volitelný

 • 1 lopatka váš oblíbený veganský proteinový prášek

Instrukce

 • Ve velké míse smíchejte všechny suché ingredience.

 • Přidejte mokré ingredience a dobře promíchejte, dokud se nespojí.

 • Směs rozdělte mezi misky/zásobníky a přikryjte.

 • Uchovávejte v chladničce přes noc, dokud nebudete připraveni k jídlu. Cenit si!

Poznámky

Přidejte protein – Aby byl tento noční ovesný recept více sytý, můžete do směsi případně přidat svůj oblíbený proteinový prášek.
Zkuste kakaové hroty – Pro zdravější a výživnější verzi tohoto receptu zkuste místo toho nahradit čokoládové lupínky kakaovými kousky.
Úložný prostor – Tyto přes noc vařené ovesné vločky lze skladovat v chladničce v uzavřené nádobě až 5 dní.

Výživa na porci

Kalorie: 367kilokalorií | Sacharidy: 49,5G | Protein: 12.9G | Tlustý: 14.2G | Nasycený tuk: 1.8G | Sodík: 89mg | Draslík: 451mg | Vlákno: 8G | Cukr: 20.7G | Vápník: 131mg | Žehlička: 5mg

Přemýšlel jak se stát veganem? Podívejte se na můj průvodce!

Pokud jste vyzkoušeli tento recept na těsto na noční ovesné sušenky, prosím zanechte komentář nebo rady pro ostatní níže.

Sledujte Vancouver s láskou na Instagramu, Pinterestu a Facebooku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *