Poleva z dýňového koření – rostlinná poleva

By | November 14, 2023

Jako spolupracovník Amazon vydělávám z kvalifikovaných nákupů.

Poleva/poleva z dýňového koření se 3 složkami se připraví během několika minut a vytvoří perfektní polevu a polevu na dýňový dort na muffiny, sušenky, koblihy, košíčky a další.

Hotová dýňová kořenící glazura ve skleněné misce pokapané metličkou

Poleva z dýňového koření za 2 minuty a 3 ingredience

Vzhledem k tomu, že podzim je plně za námi, připravte se na to, že vám v této sezóně představíme perfektní polevu pro jakýkoli kořeněný/dýňový dezert! Tato poleva/poleva z dýňového koření kombinuje pouze 3 základní ingredience (ačkoli existuje několik volitelných doplňků na výběr) pro jednoduchou, chutnou polevu na dýňový dort a další sušenky, koblihy, muffiny, dýně a podzimní příchutě a další.

Ingredience

ingredience pro dýňové koření polevu na bílém povrchuingredience pro dýňové koření polevu na bílém povrchu
 • Moučkový cukr: Použijte běžný práškový cukr (aka práškový cukr), vyrobte si vlastní práškový cukr s méně rafinovanými možnostmi (jako je kokosový cukr) nebo použijte náhražku práškového cukru bez cukru, jako je erythritol nebo Truvia.
 • Rostlinné mléko: Používejte jakékoli mléko bez cukru, jako je sójové mléko, ovesné mléko atd. Pro krémovější polevu z dýňového koření použijte kokosové mléko z konzervy.
 • Koření na dýňový koláč: Použijte dýňové koření kupované v obchodě nebo domácí.

Pro krémovou polevu z dýňového koření, podívejte se na náš recept na veganský vanilkový máslový krém, ale přidejte 1 lžičku koření na dýňový koláč (nebo upravte množství podle chuti). Udělejte to dýňovější pomocí ¼ šálku dýňového pyré a mírně snižte množství rostlinného mléka.

Chuťové variace

 • dýňové pyré: Připravte dýňovou příchuť pomocí lžíce dýně. Podle toho upravte zbytek ingrediencí, abyste dosáhli správné konzistence.
 • Skořice: Dýňovou polevu udělejte pikantnější se skořicí a přidejte ji podle chuti.
 • Javorový sirup: Nahraďte asi lžíci veganského mléka javorovým sirupem.
 • Vanilkový extrakt: Stačí ¼ až ½ čajové lžičky pro aromatičtější, hřejivou chuť.
 • Sůl: Jen trocha soli vyváží sladkost polevy dýňového koláče.
 • Veganské máslo: Přidejte 1-2 lžíce rozpuštěného, ​​ale vychladlého veganského másla pro luxusní, hedvábný pocit a chuť.

Jak vyrobit polevu z dýňového koření

 • 1) Nejprve v malé misce smíchejte moučkový cukr a dýňové koření, poté přidejte lžíci veganského mléka a prošlehejte.
 • 2) Přidejte druhou lžíci veganského mléka a šlehejte, abyste vytvořili krémovou polevu z dýňového koření.

Přidejte trochu méně nebo více rostlinného mléka, abyste dosáhli požadované konzistence. Ochutnejte také a přidejte více koření, pokud chcete.

 • 3) Poté pokapeme (lžící nebo zipovým sáčkem), namáčíme nebo potřeme polevou z dýňového koření zcela vychladlé pečivo. Cenit si!

Pod upečený předmět položte vrstvu pečícího papíru při námraze ke snížení poškození. Všimněte si, že ačkoli tato poleva z dýňového koření ztuhne, neztuhne jako královská poleva.

Profesionální tipy na recepty

 • Chcete-li upravit konzistenci: Pro hustší dýňovou polevu na koláče/pečivo přidejte více cukru (nebo kukuřičného škrobu). Pro řidší mléko přidejte více rostlinného mléka, po několika kapkách.
 • Pro hladkou polevu: Do mísy prosijte moučkový cukr, abyste odstranili případné hrudky.
 • Pokud je poleva zrnitá: Zahřívejte v mikrovlnné troubě po dobu 10 až 15 sekund a dobře promíchejte, dokud nebude hladká a bez hrudek. Poté před použitím nechte vychladnout.
 • Pro velmi tenkou vrstvu: Polevu z dýňového koření přidávejte, dokud je upečený produkt ještě mírně teplý, protože polevu mírně rozpustí a vytvoří velmi tenkou vrstvu. Pro silnější vrstvu počkejte, až úplně vychladne.
Hotová dýňová kořenící glazura ve skleněné misce pokapané metličkouHotová dýňová kořenící glazura ve skleněné misce pokapané metličkou

Jak používat polevu z dýňového koření?

Jak jinak můžete ozdobit dýňové pečivo?

K dýni se obzvláště dobře hodí několik příchutí, včetně:

Hotová dýňová kořenící glazura ve skleněné misce pokapané metličkouHotová dýňová kořenící glazura ve skleněné misce pokapané metličkou

Pokyny pro skladování

Pokud nepoužijete všechnu polevu z dýňového koření hned, zakryjte misku pevně igelitem nebo ji přendejte do vzduchotěsné nádoby a uložte do lednice. v lednici po dobu 4 až 5 dnů.

Když ji chcete použít, nechte ji chvíli odležet při pokojové teplotě a dobře prošlehejte, případně přidejte ještě trochu rostlinného mléka, aby se vrátila do správné konzistence.

Fotografie Alfonso Revilla

 • Do střední mísy přidejte cukr a dýňové koření. Přidejte lžíci rostlinného mléka a prošlehejte.

 • Přidejte druhou lžíci rostlinného mléka a míchejte, dokud nezískáte požadovanou konzistenci polevy.

 • Zcela vychladlé pečivo pokapeme.

 • Chcete-li upravit konzistenci: Pro hustší dýňovou polevu na koláče/pečivo přidejte více cukru (nebo kukuřičného škrobu). Pro řidší mléko přidejte více rostlinného mléka, po několika kapkách.
 • Pro hladkou polevu: Do mísy prosijte moučkový cukr, abyste odstranili případné hrudky.
 • Pokud je poleva zrnitá: Zahřívejte v mikrovlnné troubě po dobu 10 až 15 sekund a dobře promíchejte, dokud nebude hladká a bez hrudek. Poté před použitím nechte vychladnout.

Kalorie: 485kilokaloriíSacharidy: 123GProtein: 0,4GTlustý: 1GNasycený tuk: 0,3GPolynenasycené tuky: 0,2GMononenasycený tuk: 0,2GSodík: 43mgDraslík: 29mgVlákno: 1GCukr: 118GVitamín A: desetUIVitamín C: 1mgVápník: 64mgŽehlička: 1mg

Zřeknutí se odpovědnosti: Přestože se plantbasedonabudget.com pokouší poskytovat přesné nutriční informace, vezměte prosím na vědomí, že se jedná pouze o odhady. Výživové informace mohou být ovlivněny v závislosti na typu produktu, zakoupené značce a jinými nepředvídatelnými způsoby. Plantbasedonabudget.com nenese odpovědnost za žádnou ztrátu nebo poškození vyplývající z vašeho spoléhání se na nutriční informace. Pokud potřebujete dodržovat specifickou kalorickou dietu, poraďte se nejprve se svým lékařem.

Chod: Dezert

Kuchyně: americký

Metoda: Žádný kuchař

Strava: Veganské

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *