Easy Homemade Vegan Croissanty – plant.well

By | November 14, 2023

Můžeme vydělávat peníze nebo produkty od společností uvedených v tomto článku.

Sdílení je starostlivé!

(Poslední aktualizace: 15. ledna 2023)

Tyto domácí veganské croissanty jsou neuvěřitelně šupinaté, máslové a chutné!

Vyrobeno ze šesti jednoduchých ingrediencí a jen s trochou techniky, můžete si vychutnat domácí croissanty k snídani, dezertu nebo jako přílohu k jakémukoli jídlu.

Veganské croissanty je těžké najít ve většině oblastí a domácí croissanty vždy chutnají lépe a jsou ekonomičtější!

Tyto croissanty stačily na pár pokusů, ale líbí se mi, jak toto poslední kolo experimentování dopadlo – myslím, že si je zamilujete i vy.

Tyto rostlinné croissanty jsou zcela bez mléčných výrobků, bez vajec a jsou chutné.

Dělají se z tyčinek másla bez mléčných výrobků a vršek je těsně před pečením potřen vajíčkem (dobře funguje mandlové mléko a javorový sirup).

Jsem tak nadšený, že se s vámi mohu podělit o tyto croissanty – tPostup je snazší pokaždé, když to uděláte, takže se nenechte odradit, pokud vaše první várka nebude dokonalá, stále bude vynikající!

INGREDIENCE

 • droždí – Můžete použít suché nebo instantní aktivní látky.
 • voda – Pro tento recept je nejlepší teplá voda.
 • Chlebová mouka – Vřele doporučuji používat chlebovou mouku, univerzální použití je mnohem těžší a budete muset použít více, protože není tak silná.
 • Cukr – Nejlepší je obyčejný bílý cukr.
 • Sůl – Stačí trochu, aby zvýraznila máslovou chuť!
 • Veganské máslo – Použijte tyčinky másla, ne pomazánkové máslo ze zavařovací sklenice.
 • Veganské mytí vajec – Já používám směs mandlového mléka a javorového sirupu, ale dá se použít i vaječná náhražka z obchodu, nebo aquafaba (šťáva z plechovky cizrny).

Jak vyrobit veganské croissanty

Vypracujte těsto na croissanty

Aby byly veganské nějaké croissantyZačněte smícháním droždí a vody, poté nechte 5 minut uležet, dokud směs nezpění.

Přidejte chlebovou mouku, cukr, sůl a veganské máslo. Míchejte ručně, dokud nezískáte pastu. Hněťte 5-7 minut, dokud nebude elastický. Měli byste být schopni ho jemně stisknout prstem a těsto by se mělo vrátit zpět. Přikryjte a nechte 1 až 2 hodiny nebo do zdvojnásobení.

Vytlačte vzduch a poté přeneste na fólii plastového obalu. Rukama vytvarujte hrubý obdélník, poté přikryjte a nechte uležet v lednici 3 hodiny nebo přes noc.

Navrstvené máslo položte na pečicí papír nebo do sendvičového sáčku. Zabalte a pomocí válečku srolujte do jedné vrstvy, přibližně 5 × 5 palců. Vychladit v lednici.

Těsto rozválíme

Po odpočinutí položte těsto na lehce pomoučenou plochu. a rozprostřete jej do obdélníku. Chcete, aby byl o něco delší než váš čtverec másla, dvakrát vyšší a asi 1/4 palce tlustý. Umístěte čtverec másla (pokud používáte sendvičový sáček, pouze ořízněte okraje) na spodní polovinu, ponechte alespoň 1/2-palcový okraj. Přehněte horní část, aby byla zcela zakrytá, a sevřete všechny strany.

Znovu rozválejte na obdélník o tloušťce 1/4 palce. Přeložte oba konce směrem ke středu, dokud se nedotknou. Poté oba konce ohněte, až se setkají, a jemně zatlačte. Je-li to nutné, dejte do lednice, aby se máslo nerozpustilo (bude stačit 10 až 15 minut), pak znovu vytvořte stejné záhyby. Nechte 1 hodinu chladit, zakryté.

Vytvarujte croissanty

Naposledy rozválejte na obdélník o tloušťce 1/4 palce. V případě potřeby můžete okraje oříznout a vytvořit dokonalý obdélník.

Z těsta vykrajujte trojúhelníky – na každý řez jsem počítala 3 palce. Dále vyřízněte štěrbinu na základně každého trojúhelníku a poté je pevně srolujte (začínejte u základny), abyste získali klasický tvar půlměsíce.

Klademe na plech vyložený pečicím papírem. Přidejte malou misku horké vody a poté podnos zcela zakryjte plastovým obalem. Odpočívejte 1 až 3 hodiny nebo do zdvojnásobení objemu. Poté předehřejte troubu na 400 F.

Připravte a podávejte veganské croissanty

Potřete směsí veganských vajec a pečte 10 minut. Snižte teplotu na 350 F a pokračujte ve vaření po dobu 10 až 15 minut nebo do zlatohnědé.

Vychlaďte a vychutnejte si sami nebo s oblíbeným džemem, čokoládovou pomazánkou, máslem a dalšími!

*Tento recept funguje nejlépe s plastovým obalem. Pokud chcete snížit množství, které používáte, můžete stejný list znovu použít, dokud přestane být dostatečně lepivý, aby dobře pokryl.

ÚLOŽNÝ PROSTOR

Tyto croissanty můžete skladovat ve vzduchotěsné nádobě asi čtyři dny.

Tento recept je:

 • Snadno proveditelné
 • Veganské
 • Lahodné
 • Domácí výroba
 • Šupinatá a máslová
 • Bez mléka a vajec
 • Vyrobeno z jednoduchých ingrediencí

Vyzkoušejte mé další recepty na veganský chléb!

Nejlepší veganský recept na bagel

Domácí veganský chléb

Veganské česnekové uzly

Měkké veganské housky

Domácí veganské měkké preclíky

Měkké veganské sušenky

Připněte si to na později!

vegan-croissant-brožvegan-croissant-brož

Ingredience

 • 1 1/2 (1/4 oz) balíčky droždí (3 1/4 lžičky)

 • 1 šálek vody

 • 3 1/4 hrnku chlebové mouky*

 • 3 lžíce cukru

 • 1 1/2 lžičky soli

 • 1/4 šálku veganského másla, měkké**

Máslo na válení

 • 1 1/2 šálku veganského másla, studeného (1 1/2 tyčinky)

Alternativa k mytí vajec

 • 2 lžíce mandlového mléka

 • 1 polévková lžíce javorového sirupu

Instrukce

  1. Smíchejte droždí a vodu, nechte 5 minut uležet, dokud směs nezpění.
  2. Přidejte chlebovou mouku, cukr, sůl a veganské máslo. Míchejte ručně, dokud nezískáte pastu. Hněťte 5-7 minut, dokud nebude elastický. Měli byste být schopni ho jemně stisknout prstem a těsto by se mělo vrátit zpět. Přikryjte a nechte 1 až 2 hodiny nebo do zdvojnásobení.
  3. Vytlačte vzduch a přeneste jej na fólii plastového obalu. Rukama vytvarujte hrubý obdélník, poté přikryjte a nechte uležet v lednici 3 hodiny nebo přes noc.
  4. Navrstvené máslo položte na pečicí papír nebo do sendvičového sáčku. Zabalte a pomocí válečku srolujte do jedné vrstvy, přibližně 5 x 5 palců. Vychladit v lednici.
  5. Po odpočinutí položte těsto na lehce pomoučenou plochu. a rozprostřete jej do obdélníku. Chcete, aby byl o něco delší než váš čtverec másla, dvakrát vyšší a asi 1/4 palce tlustý. Umístěte čtverec másla na spodní polovinu a ponechte alespoň 1/2-palcový okraj. Přehněte horní část, aby byla zcela zakrytá, a sevřete všechny strany.
  6. Znovu rozválejte na obdélník o tloušťce 1/4 palce. Přeložte oba konce směrem ke středu, dokud se nedotknou. Poté oba konce ohněte, dokud se nedotknou. Je-li to nutné, dejte do lednice, aby se máslo nerozpustilo (bude stačit 10 až 15 minut), pak znovu vytvořte stejné záhyby. Nechte 1 hodinu chladit, zakryté.
  7. Naposledy rozválejte na obdélník o tloušťce 1/4 palce. V případě potřeby můžete okraje oříznout a vytvořit dokonalý obdélník.
  8. Z těsta vykrajujte trojúhelníky – na každý řez jsem počítala 3 palce. Dále vyřízněte štěrbinu na základně každého trojúhelníku a poté je pevně srolujte (začínejte u základny), abyste získali klasický tvar půlměsíce.
  9. Klademe na plech vyložený pečicím papírem. Přidejte malou misku horké vody a poté podnos zcela zakryjte plastovým obalem. Odpočívejte 1 až 3 hodiny nebo do zdvojnásobení objemu. Poté předehřejte troubu na 400 F.
  10. Potřete směsí veganských vajec a pečte 10 minut. Snižte teplotu na 350 F a pokračujte ve vaření po dobu 10 až 15 minut nebo do zlatohnědé. Ochlaďte se a užívejte si.

Poznámky

*Velmi doporučuji používat chlebovou mouku, ale pokud máte pouze univerzální mouku, budete pravděpodobně muset použít více.

**Používejte veganské máslové tyčinky, ne pomazánkové máslo z dózy.

*** Podle potřeby přidejte více mouky, abyste zabránili slepení.

Nutriční informace:

Výtěžek: 8

Část: 1

Množství na porci:

Kalorie: 584Celkový tuk: 41 gNasycený tuk: 8 gTransmastné kyseliny: 7 gNenasycené tuky: 32 gCholesterol: 0 mgSodík: 440 mgSacharidy: 47 gVlákno: 1 gCukr: 6gProtein: 7 g

Sdílení je starostlivé!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *