Datle plněné proteinovým arašídovým máslem

By | November 17, 2023

Tyto datle plněné arašídovým máslem a veganským proteinem chutnají stejně jako tyčinka Snickers. Ale jsou vyrobeny ze zdravých rostlinných surovin, včetně datlí Medjool, arašídového másla, rozpuštěné tmavé čokolády a hrachového proteinu.

Horké letní dny mi jen zřídka brání zapnout troubu, ale červenec měl dost velmi horkých dnů, pro které jsem často váhal, zda vařit. Tím jsem se dostal do pozice, kdy jsem sahal po nepečených pamlscích. Tyto proteinové datle plněné arašídovým máslem jsou nejlepší, co jsem vyzkoušela.

Datle jsou sladké, mazlavé a naprosto neodolatelná kombinace čokolády a arašídového másla. Snadno se připravují z jednoduchých, zdravých ingrediencí a navíc obsahují hrachový protein!

Žloupání těchto lahůdek mi během letošního léta přineslo velkou radost ze zběsilého (a často záludného) testování receptů. Rád se dnes podělím o recept.

Z lásky k rostlinným proteinům

Rostlinné proteiny jsou jedním z důvodů, proč jsou datle plněné arašídovým máslem tak skvělou a sytou svačinkou.

Upřímně řečeno? Nikdy jsem si nemyslel, že se stanu „veganským proteinovým dietologem“, jak si nyní se svými klienty vtipně říkám. Ale uvědomil jsem si, jak moc bílkoviny přispívají k sytosti, energii a imunitě.

To platí obecně, ale je to důležité zejména pro ty, kteří se vzdávají nebo omezují živočišné bílkoviny ve stravě. Získání bílkovin na rostlinné stravě může být křivkou učení.

Pro bílkoviny v jídle spoléhám na luštěniny, sójové potraviny a veganské maso. Rostlinné proteinové prášky však mohou také snadno přidávat do ovesných vloček, smoothies a přesnídávek.

V tomto receptu je proteinový prášek smíchán s polevou z arašídového másla na datle. Dodává příjemnou vanilkovou chuť a sladkost. Díky tomu má recept také o něco vyšší obsah bílkovin.

Často se mě ptají, jaké jsou mé oblíbené veganské proteinové prášky. Odpověď je, že miluji Nuzest Clean Lean Protein a také miluji Sprout Living Epic Protein v příchuti Vanilla Lucuma.

Malá keramická miska obsahuje směs arašídového másla a proteinového prášku, která se míchá lžičkou.Malá keramická miska obsahuje směs arašídového másla a proteinového prášku, která se míchá lžičkou.

Jak vyrobit plněné datle

Prvním krokem při výrobě plněných datlí je otevřít každé datle medjool a odstranit pecku. K tomu stačí datle podélně rozříznout krájecím nožem. Mělo by být snadné najít a obnovit jámu.

Dále zkombinujete ingredience na naplnění datlí: proteinový prášek, arašídové máslo a javorový sirup. Je to sladká, ale lehce lepivá směs, kterou nacpete do každé datle vrchovatou polévkovou lžící.

Malý kovový tác je pokryt datlemi Medjool plněnými arašídovým máslem.Malý kovový tác je pokryt datlemi Medjool plněnými arašídovým máslem.

Dále rozpustíte veganskou tmavou čokoládu (kousky, hranolky nebo nasekanou čokoládovou tyčinku) v mikrovlnné troubě (nebo dvojitém kotli). Každé datle bohatě pokapejte polévkovou lžící rozpuštěnou čokoládou.

Medjool datle jsou seřazené na bílém kulatém talíři.  Všechny jsou máčené v hořké čokoládě a posypané mořskou solí.Medjool datle jsou seřazené na bílém kulatém talíři.  Všechny jsou máčené v hořké čokoládě a posypané mořskou solí.

Nakonec datle posypete vločkovou mořskou solí. Jen pro dotek té nádherné sladko-slané alchymie mezi hořkou čokoládou a mořskou solí.

Nakonec datle zchladíte nebo zmrazíte, dokud čokoláda a mořská sůl neztuhnou. V tuto chvíli je můžete rovnou kousat a radovat se z jejich kvality.

Nejlepší data pro plněná data

Vřele doporučuji použít v receptu datle Medjool! Datle Deglet Nour mohou být skvělé pro použití jako sladidlo nebo do syrových energetických zakousnutí, ale postrádají ultra jemnou karamelovou texturu datlí Medjool.

Je to tato textura, která pomáhá, aby plněné datle byly tak uspokojivé, jak jsou.

Letecký snímek nádoby s datlemi Medjool.Letecký snímek nádoby s datlemi Medjool.

K rozpuštění čokolády

Rozpuštěná hořká čokoláda posouvá plněné datle na další úroveň. Bez něj jsou datle sladké, slané, výživné a velmi chutné.

S čokoládou se však stanou úžasnými.

Čokoládu rozpustím v pyrexové misce v mikrovlnné troubě každých 30 sekund. Pokud budete v mikrovlnné troubě déle, čokoláda se může přehřát a ztratit lesk. Mezi jednotlivými intervaly promíchejte.

V receptu si také můžete udělat vanu, aby se čokoláda rozehřála.

Jakmile se čokoláda rozpustí, vyžaduje přidání trochy kokosového oleje (stačí dvě lžičky). Díky tomu má dobrou texturu pro mrholení. To také pomáhá ztuhnout čokoládu, jakmile datle vychladnou.

Mohu v receptu nahradit arašídové máslo?

Ano, plněné datle se určitě dají udělat i bez arašídového másla. Mandlové máslo je dobrou náhradou, pokud je to vaše preference.

Pokud jste alergičtí na všechny ořechy, můžete v receptu nahradit arašídové máslo máslo ze slunečnicových semínek.

Skladování arašídového másla a datlí plněných bílkovinami

Po přípravě lze datle plněné arašídovým máslem uchovávat v chladničce ve vzduchotěsné nádobě až deset dní.

Ale je velmi, velmi dobrá šance, že je do té doby stihnete vyleštit!

Datle Medjool plněné arašídovým máslem bylo přelité čokoládou a mořskou solí.  Leží na bílém talíři.Datle Medjool plněné arašídovým máslem bylo přelité čokoládou a mořskou solí.  Leží na bílém talíři.
Detailní obrázek vypeckovaného datle Medjool plněné náplní z arašídového másla bohatou na bílkoviny.

  • Nakrájejte datle podélně nožem. Odstraňte jádra.

  • V malé míse smíchejte arašídové máslo, proteinový prášek a javorový sirup. Pomocí polévkové lžíce naplňte datle proteinovou směsí arašídového másla za vrchovatou polévkovou lžíci. Datle přendáme na plech vyložený pečicím papírem.

  • Čokoládu rozpusťte každých 30 sekund v mikrovlnné troubě nebo ji rozpusťte pomocí dvojitého kotle. Přidejte kokosový olej. Datle pokapejte kokosovým olejem tak, aby byly téměř celé pokryté. Poté je posypte vločkovou mořskou solí.

  • Datle přendejte do lednice a nechte alespoň hodinu vychladit, nebo zmrazte alespoň na patnáct minut, než si pochutnáte.

Občerstvení je málokdy tak příjemné nebo stojí za to se na něj těšit!

Doufám, že vyzkoušíte plněné datle a úžasný veganský protein, který je inspiroval.

xo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *