Chia a ovesný pudink – moje rostlinné vaření

By | November 15, 2023

Tento Chia ovesný pudink je hustý, vydatný a neuvěřitelně sytý! Je to zdravá snídaně nebo svačina, bohatá na vlákninu a zdravé tuky. Tento recept je jednoduchý na přípravu a je hotový za pár minut!

Tento recept je vynikající kombinací dvou mých oblíbených snídaňových jídel: noční ovesné kaše a chia pudingu! Pomalu stravitelné sacharidy z ovsa a zdravé tuky z chia z něj dělají neuvěřitelně uspokojivé jídlo, které vydrží celé hodiny.

Pokud dáváte přednost své ovesné kaši bez chia, podívejte se na mou ovesnou kaši bez chia semínek.

💚Proč si tento recept zamilujete

 • Zdravá a uspokojující snídaně, bohatá na vlákninu a zdravé tuky
 • Vysoce přizpůsobitelné s bezpočtem chutí a variací polevy
 • Skvělá možnost přípravy jídla, které lze uchovávat v chladničce až 5 dní
 • Snadno se připravuje a vyžaduje pouze snadno dostupné suroviny

🥛Co budete potřebovat

Nezbytné ingredience jako mléko, chia pudink, oves, javorový sirup, skořice a vanilkový extrakt.Nezbytné ingredience jako mléko, chia pudink, oves, javorový sirup, skořice a vanilkový extrakt.

📃Poznámky k přísadám a náhradám

 • Oves – V tomto receptu bude fungovat rolovaný oves a rychlý oves. První bude mít za následek žvýkací oves, zatímco druhý poskytne měkčí, krémovější texturu.
 • Chia semínka – Černá a bílá chia bude fungovat. Ujistěte se, že používáte čerstvá semena, aby správně gelovala a nabobtnala.
 • Mléko – V tomto receptu lze použít jakýkoli druh mléka, jako je mandlové mléko, sójové mléko, plnotučné nebo odstředěné.
 • Javorový sirup – Může být nahrazen agávovým sirupem nebo medem, pokud není vegan. Aby byl tento recept bez cukru, použijte sirup bez cukru nebo malou špetku sladidla ze stévie/mnišského ovoce.

🔪Jak na to

Kombajn – Přidejte všechny přísady do skleněné nebo kamenné nádoby. Vše rychle promícháme a dáme vychladit.

Rozmíchejte to -Chia pudink z ovesných vloček míchejte 5-10 minut po prvním rozmixování, aby se rozbily shluky chia semínek.

Namáčení – Pudink necháme nasáknout alespoň 2 hodiny nebo přes noc.

Část – Rychle zamíchejte pudink a doplňte ho polevou dle vlastního výběru, jako jsou lesní plody, plátky banánu nebo kopeček jogurtu. Vaše ovesné vločky a chia pudink jsou připraveny k vychutnání!

✅ Užitečné tipy

 • Použijte čerstvá chia semínka – Prošlá nebo prošlá chia semínka nezgelovatí ani nezhoustnou správně. Vznikne tak tekutý pudink.
 • Pudink rozmícháme – Chia ovesný pudink byste měli rychle promíchat 5-10 minut po prvním promíchání. To zahrnuje rozbití shluků chia semínek, což umožní pudingu správně ztuhnout.
 • Krémový chia pudink -Pokud dáváte přednost tomu, aby byl pudink hladký a krémový, přidejte všechny přísady do vysokorychlostního mixéru a rozmixujte do hladka. Směs okamžitě zhoustne. Můžete si na něm pochutnat okamžitě nebo ho nechat vychladit, dokud nebude připraven k podávání.
 • Doba namáčení – Směs nechte nasáknout alespoň 2 hodiny nebo přes noc. Díky tomu chia semínka a oves řádně změknou a zhoustnou.
 • Balíček Chia ovesných vloček – Tento recept lze uchovávat v chladničce až 5 dní, takže je ideální pro přípravu jídel!

✨Varianty a doplňky

Toto je jen základní recept, takže při přípravě pudingu z chia ovesných vloček buďte kreativní! Zde je několik nápadů, jak začít –

Banánový chléb – Rozmačkejte ½ zralého banánu a smíchejte se zbytkem ingrediencí. Ráda přidávám i 1 lžíci mandlového másla a špetku skořice.

Čokoláda – Přidejte 1 až 2 polévkové lžíce kakaového prášku. Přidejte hrst čokoládových lupínků nebo kousků, aby byla extra čokoládová!

Dýňový koláč – Přidejte ¼ šálku dýňového pyré a ½ lžičky koření na dýňový koláč do ovesného chia pudinku. Před podáváním případně doplňte nasekanými pekanovými ořechy a šlehačkou!

Burákové máslo – Přidejte 1 až 2 lžíce arašídového másla, hladkého nebo křupavého. Pro nízkotučnou variantu použijte prášek z arašídového másla, jako je PB2. namísto.

2 sklenice chia pudingu z ovesných vloček na dřevěném prkénku s nasekanými mandlemi, čokoládovými lupínky a chia semínky na boku.2 sklenice chia pudingu z ovesných vloček na dřevěném prkénku s nasekanými mandlemi, čokoládovými lupínky a chia semínky na boku.

🍌Nápady na ozdobu

 • Čokoládové lupínky, kousky nebo střepy
 • Ovoce jako nakrájené banány, bobule a nakrájená jablka
 • Džem, kompot nebo čokoládový sirup
 • Ořechové máslo – Arašídové máslo, kešu máslo, domácí kokosovo-mandlové máslo
 • Kokosové vločky nebo sušený kokos
 • Jogurt dle vlastního výběru – řecký, hladký, kokosový, sójový

❔Často kladené otázky

Proč můj chia pudink neotéká?

Možná jste přidali příliš mnoho mléka nebo tekutiny, pokud váš chia pudink teče. Chcete-li to opravit, přidejte ještě 1-2 lžičky chia a nechte další hodinu chladnout, aby zhoustly.

Kromě toho může být nutné, aby byl váš chia pudink namočený déle. Chia ovesný pudink musíte nechat uležet alespoň 2 až 3 hodiny. Díky tomu mají chia semínka dostatek času absorbovat tekutinu a zhoustnout.

Nakonec jste možná použili chia semínka s prošlou dobou použitelnosti, která nebudou správně želírovat.

Jak dlouho trvá, než pudink z chia ovesných vloček zhoustne?

Přestože chia semínka poměrně rychle absorbují tekutinu a bobtnají, pro nejkrémovější texturu se doporučuje pudink uchovat alespoň 2 hodiny nebo přes noc.

Sklenice chia a ovesného pudingu přelité čokoládovými lupínky, nasekanými mandlemi a arašídovým máslem.Sklenice chia a ovesného pudingu přelité čokoládovými lupínky, nasekanými mandlemi a arašídovým máslem.

🍽️Další snadné veganské recepty

Pokud jste udělali tento recept, zanechte hodnocení a komentář níže, rádi od vás uslyšíme! Přihlaste se k odběru My Plantiful Cooking a získejte nové recepty přímo do vaší schránky! Sledujte nás na InstagramuFacebook a Pinterest získat nejnovější aktualizace. 😉

📖 Recept

2 sklenice ovesného chia pudinku na dřevěném prkénku s džbánem mléka v pozadí.2 sklenice ovesného chia pudinku na dřevěném prkénku s džbánem mléka v pozadí.

Chia a pudink z ovesných vloček

Meesha

Tento Chia ovesný pudink je hustý, vydatný a neuvěřitelně sytý! Je to zdravá snídaně nebo svačina, bohatá na vlákninu a zdravé tuky. Tento recept je jednoduchý na přípravu a je hotový za pár minut!